“Mashtrues si këta nuk ka”, Denoncimi i fortë: Po paguajmë faturën sikur kemi ujë 24-orë…

Ndaje

Ish-kryeministri Berisha i është referuar një mesazhi të një qytetari dixhital i cili i ka shprehur shqetësimin e banorëve në Tiranë lidhur me mungesën e vazhdueshme të ujit.

Ai shkruan se vazhdojnë të mos kenë ujë dhe pse në drejtimin e bashkisë nga Veliaj paguajnë faturën sikur të kenë 24 orë ujë.

Kujtojmë këtu se në një postim në faqen zyrtare të UKT në janar të 2019, u njoftua nisa e një epoke të re të furnizimit me ujë në muajt e verës, megjithatë ky premtim, ashtu pak si furnizimi me ujë, nuk është realizuar.

DENONCIMI I PLOTE 

‘Lal Plehu tre vjet me pare premtonte 24 ore uje tani siguron 1 ore ne dite ose me autobot!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e denoncimit te qytetarit dixhital! sb

Pershedetje doktor para 3 vitesh premtonte uj 24 ore ky vemja ne ate kohe na vinte 2 ore ne dite uji ndersa sot vjen 1 ore dhe vjen pas ores 22 ku duhet te rrim zgjuar deri ne mesnate per te pritur ujin ose nuk vjen fare dhe duhet te vrapojme mbas autoboteve dhe taksen e ujte e paguajme sikur e perdorim 24 ore,mashtrues dhe hajdut si ky nuk ka tjeter’.

sb

Lal Plehu tre vjet me pare premtonte 24 ore uje tani siguron 1 ore ne dite ose me autobot!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e denoncimit te qytetarit dixhital! sbPershedetje doktor para 3 vitesh premtonte uj 24 ore ky vemja ne ate kohe na vinte 2 ore ne dite uji ndersa sot vjen 1 ore dhe vjen pas ores 22 ku duhet te rrim zgjuar deri ne mesnate per te pritur ujin ose nuk vjen fare dhe duhet te vrapojme mbas autoboteve dhe taksen e ujte e paguajme sikur e perdorim 24 ore,mashtrues dhe hajdut si ky nuk ka tjeter

Publiée par Sali Berisha sur Mercredi 28 août 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje