Tag: tirane

Tiranë, sekuestrohen katër automjete luksoze kontrabandë

Katër automjet luksoze kontrabandë janë bllokuar ditën e sotme. Detyrimi doganor i shmangur për këto automjete arrin në vlerën 5.2 milionë lekë kurse vlera...

FOTO/ Lulzim Basha i largohet Tiranës, ja ku ndodhet ai me...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shkëputur nga zhurma e përditshme e Tiranës. Basha ka postuar një foto në faqen e tij në...

Tiranë, përplasen dy makina tek diga e liqenit

Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur ku dy makina janë përplasur. Ngjarja ndodhi para pak çastesh tek diga e Liqenit artificial. Menjëherë në vendngjarje...

Tiranë, kamioni përplas rëndshëm fëmijën

Një fëmijë ka mbetur rëndë i plagosur si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur në Tirane. Mësohet se, fëmija është përplasur nga mjeti...

Takimi me ambasadorët, Xhafaj: Ekspertët e FBI së shpejti në Tiranë

Ekspertët e FBI shumë shpejt do të vendosen në Ministrinë e Brendshme në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministri Fatmir Xhafaj. “Takim...

Shoferët nxjerrin armët dhe zihen në mes të Tiranës

Dy shoferë janë konfliktuar me armë me njëri tjetrin. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Mujo Ulqonaku" në kryeqytet mbremjen e sotme. Njoftimi i policise   Më datë...

Gjysma e Tiranës pa energji elektrike prej tre orësh

Prej më shumë se dy orësh, gjysma e qytetit të Tiranës ka mbetur pa energji elektrike. Lajmi mësohet nga banorët. Bëhet fjalë për zonën...

Tiranë, makina përplas për vdekje kalimtarim

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja e  rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në unazë, pranë...

FOTO/ Nis maratona e Tiranës, ja vipat që do të vrapojnë...

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës dhe Federatës Shqiptare të Atletikës, më shumë se 2500 vrapues nga 40 vende të ndryshme të botës po...

VIDEO/ Digjet ura në mes të Tiranës, polici i bën foto

Ura tek lumi Lana ka marre flake. Ngjarja po ndodh por ende nuk është kujtuar askush ta fikë. Ura është me dru dhe zjarri rrezikon...