Tag: shtepi

“Më shani sa të doni”, Kryeministri nuk ndalet me video-mesazhe: Po...

Kryeministri  Edi Rama nuk u ndahet qytetareve me video-mesazhet e tij, kete here nga shtepia e tij. Rama vijon te theksoje se masat do t'i...

FOTO/Familja në zonën e Tiranës braktiset nga shteti, PD sjell pamjet:...

PD nuk e ka lene jashte vemendjes akoma situaten pas tërmetit, duke u perqendruar tek vizitat dhe takimet me banoret e prekur. Belind Këlliçi ka...

Zbulohet afati, Turqia ndërton 500 shtëpitë për banorët e prekur nga...

Të 500 banesat që do të ndërtohen nga shteti turk në Laç dhe Thumanë do të përfundojnë brenda muajit korrik të këtij viti. Ministri për...

DETAJE/Plagosi gruan dhe u arratis, si ndodhi sherri i bujshëm në...

Detaje te reja pas ngjarjes se rende të ndodhur brenda familjes ku gruaja mbeti e plagosur, pasi është goditur me thikë nga bashkëshorti. Mësohet se...

“Çmenden” çmimet e apartamenteve në bregdet, arrijnë deri 3,000 euro/m² në...

Pranvera është sezoni më intensiv i punës për agjencitë e pasurive të paluajtshme veçanërisht, ato që janë të fokusuara në zonat e bregdetit. Eron...

Eksploziv banesës në Durrës, policia jep detaje

Mësohet një shpërthim ka ndodhur sot  në një banesë në Durrës. Burimet njoftojnë se fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Sipas të dhënave zyrtare, ngjarja...

VIDEO/Situatë e tensionuar në Tiranë, IKMT-ja prish banesat, policia përplaset me...

Një situatë e tensionuar është krijuar në rrugën 'Dhimitër Shuteriqi' në Tiranë pasi policia Bashkiake do të prishë banesat e 2 familjeve. Sipas informacioneve të...

Tmerrohet nëna, gjeti gjarprin vdekjeprurës në krevatin e vajzës

Një nënë nga Melburni ka nxjerrë shtëpinë në shitje dhe është betuar që nuk do kthehet më aty pasi u trondit nga një gjarpër. Ajo...

Rriten kostot e ndërtimit, apartamentet me çmime më të shtrenjta

Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin...

Veliaj njoftoi shembjen e dy shtëpive gjatë natës, banorët zbulojnë të...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njoftoi se dy familje kishin lejuar shembjen e banesave të tyre pa lejë, duke e cilësuar këtë...