FOTO/Familja në zonën e Tiranës braktiset nga shteti, PD sjell pamjet: Po i ndajnë njerëzit në të majtë e të djathtë

Ndaje

PD nuk e ka lene jashte vemendjes akoma situaten pas tërmetit, duke u perqendruar tek vizitat dhe takimet me banoret e prekur.

Belind Këlliçi ka qene ne nje familje  në nje zone te Tiranës, ne nje zone qe ende nuk ka ardhur dora e shtetit për ndihmë.

Në familjen e Ibrahim Kukës në Yrshek, Tiranë, aty ku 7 javë pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, asnjë qeveritar apo zyrtar i shtetit nuk ka ardhur për të ndihmuar. Janë me qindra familjet që ende sot jetojnë në çadra dhe që nuk u është ofruar asnjë zgjidhje nga shteti për banesat e tyre. Kjo papërgjegjshmëri shtetërore duhet të marrë fund njëherë e mirë. Edi Rama nuk mund të bëjë politikë me fatkeqsinë natyrore duke i ndarë njerëzit në të djathtë e të majtë, duke shpërndarë ndihma me lista partie dhe me listën e votimeve moniste të 30 Qershorit”,-informon Këlliçi.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje