Tag: rreshqitje

Rrëshqitje gurësh në një restorant në Kaninë, dyshohet për një të...

Rrëshqitje gurësh në një restorant në Kaninë, dyshohet për një të lënduar. Gurët kanë rënë brenda ambientit të një lokali, ku qëndronte dhe qytetari. Ai...

Rrëshqet shkëmbi dhe plagos dy turistët në Sarandë, si është gjendja...

Një ngjarje e papritur, por fatmirësisht pa pasoja të rënda ka ndodhur në Sarandë. Raportohet se nga reshjet e tepërta ka rrëshqitur një shkëmb,...

Korçë/Thyerje pemësh e rrëshqitje dherash në rrugë

Pas Shëngjinit, Beratit, Sarandës, Velipojës, rrebeshet e shiut dhe stuhitë kanë përfshirë edhe Korçën, duke lënë pas një sërë pasojash, si ndërprerje të energjisë...

Rrëshqitja e dheut në aksin Levan-Tepelenë, ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm

Moti i keq shkaktoi probleme në disa akse kryesore rrugore, teksa nuk munguan dhe rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet. Lidhur me këtë shqetësim, Autoriteti Rrugor...

Shkëputet një tjetër shkëmb masiv nga Mali i Torovicës, kërkohet ndërhyrje...

Në Torovicë të Lezhës mbizotëron një situatë shqetësuese, përsa i përket rrëshqitjes së gurëve. Një tjetër rast i rënies së disa gurëve është shënuar ditën...

FOTO GALERI/ Tiranë, Erion Veliajt i rrëshqet trotuari i “Rilindjes urbane”

Shirat e fundit kanë sjellë problemet në rrugë të ndryshme në Tiranë, ku ka rrëshqitur një pjesë e tokës. Nga këto foto, shihet se është...

FOTO LAJM/ Nata me shi gërryen fshatin, banesat duken si “në...

Banorët e fshatit Dardhë në rrethin Pukës të premten në mëngjes janë zgjuar në panik, pasi çarja dhe rrëshqitja e dherave për shkak të...

EMRAT/ Gjirokastër, rrezikohet pallati nga rrëshqitja, paditen penalisht 2 zyrtarë të...

Prokuroria e Gjirokastrws ka filluar një procedim penal për dy zyrtarë të bashkisë së Gjirokastër në lidhje me pallatin që rrezikon të shembet nga...

VIDEO & FOTO/ Qeverisë “i rrëshqet” edhe investimi 9 milionë eurosh...

Masivë të mëdhenj gurësh kanë rënë në rrugën në rikonstruksion në hyrje të Pogradecit. Rrëshqitja ka ndodhur përgjatë 1 kilometër rrugë, në përbërje të së...