Rrëshqet shkëmbi dhe plagos dy turistët në Sarandë, si është gjendja e tyre shëndetësore

FOTO ILUSTRUESE

Një ngjarje e papritur, por fatmirësisht pa pasoja të rënda ka ndodhur në Sarandë. Raportohet se nga reshjet e tepërta ka rrëshqitur një shkëmb, i cili ka shkaktuar dhe plagosjen e dy turistëve të huaj, njëri prej të cilëve izraelit.

Dy turistët kanë pësuar fraktura në gjymtyrët e poshtëm dhe janë duke marrë ndihmën mjekësore ne Spitalin e Sarandës. Sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetën.

Mësohet se dy turistët kanë ardhur në Sarandë me një kompanie greke me krocierë për të vizituar zonat turistike.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje