Tag: raporti

Komisioni i Venecias vendos datën e sesionit plenar, kur shqyrtohen emërimet...

Komisioni i Venecis do të mblidhet në qershor. Komisioni i Venecias ka caktuar datat 18 dhe 19 qershor për sesionin plenar, në të cilin...

DETAJE/Si u prekën me koronavirus 21 të burgosur tek 313-ta dhe...

Nje lajm qe terhoqi vemendjen ne kohe pandemie ishte dhe infektimi i disa te burgosureve ne burgjet e Tiranes, historia e se ciles me...

Raporti i BERZH për ekonominë/Reagon Basha: Ramavirusi zgjodhi të paguajë oligarkët

Kryetari Basha iu referua të dhënave të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim e cila ka bërë parashikime për rënien ekonomike të shumë vendeve,...

Publikohet dhe raporti i fundit/Këshilli i Europës ‘nxjerr zbuluar’ Ramën për...

Raporti vjetor i Platformës së Këshillit të Europës për të Promovuar dhe Mbrojtur Gazetarinë dhe Sigurinë e Gazetarëve (2020), ka nxirë qeverinë shqiptare në...

“Raporti i Freedom House”/Rama bën me faj opozitën: Do kishim rënë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për raportin e fundit të "Freedom House" për "Vendet në Trazicion",  sipas të cilit Shqipëria ka shënuar rënie në...

“Raporti i Freedom House”/Basha: Ra maska e skaduar e demokracisë fasadë...

Kreu i opozites ka reaguar se fundmi lidhur me raportin e publikuar nga Freedom House sa i takon demokracise dhe lirise se medias ne...

“Shqipëria rënie të ndjeshme”, Raporti shqetësues i Freedom House: Udhëheqësit e...

Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk përpiqen të pretendojnë se...

“Nuk na kushton gjë të bëjmë atë që bën Kosova”,Tabaku publikon...

Jorida Tabaku i referohet shifrave të FMN, kur shprehet se Shqipëria në mënyrë absolute ka mbështetjem më te vogël për ekonominë reale. Ish-deputetja thote...

Raporti i Reporterëve Pa Kufij/Pollo: Shqipëria humbet si pasojë e sulmeve...

Ish deputeti I PD-së Genc Pollo ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me raportin e publikuar sot nga Reporterët pa Kufij, për...

Raporti i fundit i FMN, Tabaku: Qeveria Rama është tërhequr nga...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, publikon një pjesë të raportit të fundit të FMN, ku sipas saj, thuhet se qeveria e Edi Ramës është tërhequr nga...