Tag: port

Humbën betejën me COVID-19 në Itali, mbërrijnë në portin e Durrësit...

12 arkëmorte, me trupa të pajetë të shqiptarëve, të cilët vdekur në Itali, pasi humbën betejën me COVID, janë nisur nga porti i Barit...

Zëri i Amerikës: Tregtia e sardeleve në Shqipëri po lulëzon gjatë...

Ndërsa pandemia e koronavirusit dhe bllokimet që rezultojnë në të gjithë Evropën kanë qenë shkatërruese për shumë biznese, industria e sardeleve në Shqipëri po...

Arrestohen dy turq në Portin e Durrësit, policia jep detaje

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas turq ne Portin e Durresit, pasi kishin planifikuar te kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara. Policia ben me dije se...

FOTO/Kontroll blic në portin e Durrësit, informacione për drogë e armë...

Policia po ndërmerr një aksion ‘blic’ në portin e Durrësit për lëndë narkotike dhe armë.Ka informacione se mund të ketë lëndë nakotike, armë edhe...

“Kokaina e zëvendësuar me oriz”/Flet babai i Gentian Malindit: Prokuroria si...

“Djali im do të dorëzohet kur të plotësohen provat”- kështu deklaroi në një prononcim për mediat, Ilir Malindi, babai i Gentian Malindit i shpallur...

Drogë sërish në portin e Pireut, kapen 700 kg kokainë në...

Kapet një tjetër sasi e madhe kokaine në portin e Pireut.  Sipas Kathimerinit, mësohet se sasia e kapur është më shumë se 700 kg...

EMRAT/Kontenierë me oriz ku dyshohet se fshihet kokainë, kush janë 2...

Janë dy persona të arrestuar në lidhje me kapjen e dy kontenierëve në Portin e Durrës, nè të cilën dyshohet se kanë kokainë, ndërsa...

FOTO/Ankorohet në portin e Vlorës Jahti luksoz

Ditën e sotme në kalatën lindore të portit të Vlorës është ankoruar jahti luksoz “Cloudbreak”. Jahti mban flamurin anglez dhe është rreth 75 metra i...

U nisën për Shqipëri, por “harrojnë” 160 mijë euro në valixhe

Do të niseshin për në Shqipëri, por kishin ‘harruar’ 160 mijë euro në valixhe. Bëhet fjalë për disa qytetarë, shqiptar, anglez, maçedonas dhe kosovar, që...

Moti i keq në Itali, mbyllet porti i Barit, ja kur...

Italia është përfshirë nga moti i keq me reshje shiu dhe erë të fortë duke shkaktuar dëme të shumta si dhe 5 të vdekur...