Zëri i Amerikës: Tregtia e sardeleve në Shqipëri po lulëzon gjatë pandemisë

Ndaje
Female workers sort through Anchovies for packaging at a fish factory in the city of Durres on March 28, 2020. - Businesses around the globe have gone dark under coronavirus shutdowns, but in Albania, the anchovy trade is booming as demand for the tinned delicacy soars among households under lockdown. In the port of Durres, a city perched on Albania's Adriatic coast, some 50 women covered from head to toe in face masks, gloves and purple coats pack the salted fish bound mainly for Italy and Spain, the two countries hardest-hit by the virus. (Photo by Gent SHKULLAKU / AFP)

Ndërsa pandemia e koronavirusit dhe bllokimet që rezultojnë në të gjithë Evropën kanë qenë shkatërruese për shumë biznese, industria e sardeleve në Shqipëri po raporton një bum të kërkesës për produktin e saj.

Fabrika e vendosur në qytetin portual të Durrësit në bregdetin e Detit Adriatik të Shqipërisë, ishte detyruar të zvogëlojë stafin e saj për shkak të rregullave të bllokimit që kanë ekzistuar për javë me radhë në vend.

Por ai personel më i vogël po punon gjithnjë e më shumë – ndërsa ka maska ​​dhe pajisje të tjera mbrojtëse – për të përmbushur një kërkesë që është rritur me 30 përqind që nga fillimi i pandemisë.

Pronari i uzinës Orlando Salvatore i thotë agjencisë franceze të lajmeve se ai beson se ky lloj peshku eshte i njohur sepse ato dërgohen me lehtësi në kontejnerë të mbyllur, konsiderohen ushqyese dhe janë të njohura me evropianët, për të cilat ai thotë se më shumë njerëz po i bëjnë në shtëpi për shkak të izolimit të tyre.

Salvatore thotë se shumica e shitjeve po shkojnë në Spanjë dhe Itali, por kompania dërgon në Francë dhe gjetkë në Evropë gjithashtu./voa

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje