Tag: fabrika

FOTO/Fabrika pësoi defekt, i gjithë qyteti mbushet me flokë dëbore prej...

Banorët e Oltenit, midis Zyrihut dhe Bazelit, u tronditën shumë kur pluhuri i mirë i cokollates filloi të binte ne forme dëborë rreth tyre,...

Digjet fabrika e prodhimit të paletave në Fushë-Krujë, zjarri i qëllimshëm

Fabrika e prodhimit të paletave dhe përpunimit të drurir në Fushë Krujë pranë urës së Gjolës është përfshirë nga një zjarr i madh në...

373 punonjës të fabrikës së përpunimit të mishit të derrit, pozitivë...

Triumph Foods, një fabrikë për përpunimin e derrit në Shën Joseph, Misuri, mbajti testime për koronavirusin në të gjithë kompaninë javën e kaluar. Ditën e...

Zëri i Amerikës: Tregtia e sardeleve në Shqipëri po lulëzon gjatë...

Ndërsa pandemia e koronavirusit dhe bllokimet që rezultojnë në të gjithë Evropën kanë qenë shkatërruese për shumë biznese, industria e sardeleve në Shqipëri po...

VIDEO/”Lëkundje të tokës nga fabrika në Vlorë”,Denoncimi te Berisha: Po na...

Një qytetare ka denoncuar tek ish-kryeministri Berisha ndërtimn e një fabrike vetëm një metër larg shtëpisë së saj. Qytetarja shkruan se kjo nuk eshtë normale...

Gjykata rrëzon Erion Veliajn, 5 fshatrat fitojnë të drejtën e tyre

5 fshatra të Tiranës kanë shënuar sot në Gjykatën Adminstrative fitoren e tyre ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Sipas Fax News, Gjykata vendosi sot në favor...

KAMEZ/”Fabrika po na vret,jemi cdo natë në rrugë! Jemi të vdekur...

Banorët e Kamzës kanë protestuar disa herë për ndotjen e lartë që shkakton fabrika pranë shtëpive të tyre. “Jemi për çdo natë në rrugë, duke...

Ja çfarë zbulojnë inspektorët e AKU-së në Nikël

Rreth 20 inspektorë të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, të mbështetur nga forcat e policisë janë duke zhvilluar një operacion në fshatin Nikël. AKU ka...

Vetëm pak km nga Tirana, ja çfarë tymi del nga fabrika

Banorë të Vorës, Marikajt dhe fshatrave përreth janë gati të protestojnë kudnër ndotjes së rëndë të mjedisit nga një fabrik që që lëshon në...