VIDEO/”Lëkundje të tokës nga fabrika në Vlorë”,Denoncimi te Berisha: Po na rrezikohet jeta

Një qytetare ka denoncuar tek ish-kryeministri Berisha ndërtimn e një fabrike vetëm një metër larg shtëpisë së saj.

Qytetarja shkruan se kjo nuk eshtë normale dhe se problemet e para me pluhurin, zhurmën dhe lëkundjet kanë filluar të shfaqen.

DENONCIMI I PLOTE

Denoncon ndertimin e punishtes se gurit ngjitur me murin rrethues te shtepise.

Ne narkoshtet qytetari eshte hiç! sb

Zoti Berisha une qe po ju shkruaj jam nje qytetare e qytetit te Vlores. Jetoj ne lagjen “Kushtrimi”ne rugen “Vasil Puka” kam shum vite qe po endem neper zyrat e administrates po pa mar nja zgjidhje. Pran pallatit ku une jetoj eshte nderuar nje fabrik e perpunimit te gurit dhe mermeri e cila nuk ka as 1 meter distanc nga muri rrethues i shtepis time . Nuk di me kujt ti drejtohem nuk di me ku te ankohem jemi te pa shpres ju lutem ta denonconi si rast sepse ne dhe femijet tane po jetojm ne nje gjemdje jo normale ku zurma dhe pluri po na vrasin cdo dit shtepit tona po fillojn te cahen nga lekundjet konstante te tokes si pasoj e kesaj fabrike.

VIDEO

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje