Tag: Tregti

Zëri i Amerikës: Tregtia e sardeleve në Shqipëri po lulëzon gjatë...

Ndërsa pandemia e koronavirusit dhe bllokimet që rezultojnë në të gjithë Evropën kanë qenë shkatërruese për shumë biznese, industria e sardeleve në Shqipëri po...

Operacion në Durrës, disa të proçeduar, mes tyre dhe tregtarë

Policia vijon operacionin kunder informalitetit. I fundit raportohet ne Durres, ku pati nje plan masash për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet...

DETAJE/Nga veshjet e mobiliet te dyshekët, çfarë dhe sa importojmë nga...

Tregtia me Kinën zuri 6,9 për qind të volumit tregtar gjatë vitit 2019, duke u zgjeruar në raport me një vit më parë me...

Apeli i fortë i ISHMT-së: Këtë pjatë porcelani mos e përdorni,...

Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut, në kuadër të monitorimit të sigurisë konsumatore, bën apel për gjithë konsumatorët të mos blejnë një produkt të...

Tregtonin akullore në kushte skandaloze, ndalohen 2 persona në Tiranë

AKU ka arrestuar një person dhe proceduar një tjetër pasi tregtonin akullore në Tiranë në kushte të papërshtatshme. Sipas njoftimit zyrtar, këta shtetas të papajisur...

Kontrollet e AKU, mbyllen 8 biznese, gjoba deri në 4 milionë...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka nxjerrë bilancin e gjithë kontrollove për një periudhë kohore  1-17 tetor 2018. Gjatë kësaj periudhe, trupa inspektuese e AKU-së në...

Tregti celularësh, aksesorësh dhe bizhuterish, 5 persona në pranga

Pesë persona janë arrestuar ditën e sotme. Ngjarja ndodhi në Durrës. Dyshohet se do të tregtonin telefona celularë të markave të ndryshme dhe aksesor...