Tag: port

Anija gjermane bllokohet në det të hapur, anija shqiptare e nxjerr...

E bllokuar në det dhe me defekt, një anije gjermane u nxorr në portin e Durrësit me ndihmën e një anije shqiptare. Mësohet se anija...

VIDEO/Premtimi i Ramës: Maqedonisë i jepet port në Durrës

Qeveria shqiptare nuk ka bërë asgjë publike, por në mediat maqedonase ka dalë informacioni se kryeministri Edi Rama i ka dhënë një pjesë të...

Trageti në portin e Durrësit jashtë kushteve të sigurisë, denoncuesi nxjerr...

Një qytetar dixhital denoncon tek ish-kryeministri Berisha, sesi një traget në portin e Durrësit, jashtë kushteve të sigurisë transporton pasagjerë mbi kapacitetin e lejuar...

Kapet një sasi e madhe droge, thuhet se vinte nga Shqipëria

Një sasi e madhe droge është kapur nga policia mbremjen e djeshme në brigjet e Salentos në Brindizi. Guardia di Finanza në bashkëpunim me Departamentin...

Berisha nxjerr fakte dritheruese per Kokainen: Qendroi 9 dite ne port,...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerre sot disa te dhena, qe faktojne lidhjen e ngarkeses se 613 kg kokaine e kapur ne Durres me njerez...

Në Portin e Durrësit ndodhen edhe dy kontejnerë me banane, do...

Dyshimet për trafik të drogave të forta nga vendet e origjinës drejt Shqipërisë me mjete lundruese, duke shfrytëzuar mallrat e ndryshme që eksportohen nga...

VIDEO/ Durrës, 11.3 kg heroinë bllokohen në Port, zbardhet dëshmia e...

Merret në pyetje nga policia tregtari i konfeksioneve që u arrestua të dielën nga policia kufitare në portin e Durrësit duke tentuar të trafikonte...

FOTO/ Siguria portuale, policia 24 orë kontroll në Durrës

Forcat e sigurisë Portuale Durrës, po ushtrojne kontroll te imet ne Portin e Durresit për mjedis të sigurt dhe të përshtatshëm. Operatorët e Autoritetit Portial...

Vlorë, bllokohet sistemi i kontrollit të pashaportave në port, njerëzve u...

Bllokimi i sistemit të kontrollit të pasaportave në portin e Vlorës prej më shumë se 5 orësh ka sjellë një situatë tejet problematike. Rradhët...

Vlorë, fluks në port, 25 mijë persona hyjnë në Shqipëri

Vetëm përgjatë muajit Korrik dhe fillimit të Gushtit në Shqipëri kanë hyrë rreth 26 mijë persona nga Porti i Vlorës. Të dhënat konfirmohen nga shefi...