FOTO/Kontroll blic në portin e Durrësit, informacione për drogë e armë kontrabandë

Policia po ndërmerr një aksion ‘blic’ në portin e Durrësit për lëndë narkotike dhe armë.Ka informacione se mund të ketë lëndë nakotike, armë edhe kontrabande.

Mësohet se kanë zbarkuar forca të shumta policie, të cilat po kryejnë kontrolle të imtësishme në automjete dhe në kontejner. Aktualisht porti është i rrethuar nga forcat e Posaçme Operacionale, policia kufitare dhe Drejtoria Vendore Durrës.

Edhe pak ditë më parë u ushtrua kontroll i imtësishëm në kontenierë me banane të mbërritur me banane.

vijon..

K.B/Droni.al

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje