Tag: operacion

Ekzekutohet urdhëri i Prokurorisë, arrestohen 3 zyrtarë të ARRSH, në kërkim...

Policia ka arrestuar 3 punonjës të ARRSH së Durrësit, ndërkohë që 6 të tjerë janë shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “BYE PASS” Sipas...

VIDEO/Kapen me 30 emigrantë, pranga 2 të rinjve që drejtonin mjetin,...

Policia ka goditur dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Burimet...

EMRI/Operacion ndërkombëtar antidroge Shqipëri-Itali, mes 9 të arrestuarve dhe i riu...

Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë, për goditjen e një grupi kriminal në fushën e narkotikëve. Operacioni policor i koduar “RICAVO”, zhvilluar nga Policia italiane,...

6 të arrestuar për 1 milion dollarë, policia jep detajet nga...

Policia ka reaguar në lidhje me operacionin për arrestimin e 6 personave pasi dyshohet se përmes një skeme mashtrimi kanë përvetësuar shuma të mëdha...

VIDEO/Policia kishte informacion dhe i mbajti në vëzhgim, tre të rinjtë...

Policia e Tiranës ka arrestuar mbrëmjen e djeshme tre persona pasi kishin informacion që merreshin me shpërndarjen e lëndëve narkotike. Burime zyrtare bëjnë me dije...

SKEMA/Kush është “koka” e kartelit më të madh shqiptar të kokainës,...

Dritan Rexhepi është personi në krye të kartelit më të madh shqiptar të drogës, që u shkatërrua sot pas një operacioni ndërkombëtar, që u...

EMRAT/Operacioni ndërkombëtar “Los Blancos”, këta janë 5 të arrestuarit nga Shqipëria,...

Mes personave të arrestuar nga shkatërrimi i kartelit ndërkombëtar të drogës të goditur në 10 shtete janë në total 10 shqiptarë. 5 prej tyre janë...

VIDEO/Me 18 pasagjerë në furgon drejt Tiranës, policia iu prish planin...

Arrestohen në flagrancë nga Policia e Korçës 2 shtetas, të cilët po transportonin 18 emigrantë të paligjshëm, me furgon, ne kembim te 100 eurove secili. Strukturat...

Bënë “kërdinë” duke vjedhur banesa në Tiranë arrestohen dy persona, zbardhet...

Dy persona janë vënë në pranga në kryeqytet pasi kanë kryer një sërë vjedhjesh në banesa. Me finalizimin e operacionit policor të  koduar “Liqeni...

I grabitin makinën luksoze dhe 6 mijë franga pushuesit, pranga disa...

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Durrësit, në kuadër të operacionit policor të koduar “Ndjekja”. Ata dyshohet se janë autorët e grabitjes...