Tag: parlament

“Qeveria po na kthen vizat”, Manjani – deputetëve zëvendësues: Duhet t’i...

Ish-ministri Ylli Manjani ka një sugjerim për deputët zëvenëdues të cilet kanë marrë mandatet e ish-deputetëve të opozitës. Ai u sugjeron të djegin mandatet,...

Rudina Hajdari bën për një lek Ramën: Bën tangon e Serbisë,...

Deputetja e opozitës në Parlament, Rudina Hajdari ka bërë një reagim të fortë sot gjatë seancës parlamentare. Teksa foli për raport-progresin e lexuar në Parlamentin...

Betohen dy deputetët e rinj, para Parlamentit nis protesta

Dy deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvend. Bëhet fjalë për Ervis Meçon nga lista e PD Vlorë dhe nga PS Artemis Dralo,...

Mesazhi i fortë nga Parlamenti Britanik, Basha tregon kushtin: Jo zgjedhje...

Gjatë vizitës në Westminster, Kryetari i PD Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron, zhvilluan një takim me kryesuesit e Grupit Parlamentar bipartizan për...

FOTO/Kërkon të bëhet deputet, ja kush është kandidati tjetër që “tradhtoi”...

Një tjetër emër nga listat e PD po kërkon mandatin në KQZ, për t’u bërë kështu pjesë e parlamentit. Kandidati për Tiranën nga listat e...

Përleshje mes deputetëve në Parlament, disa të plagosur, 1 largohet me...

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje seanca plenare në parlamentin e Hong Kon-ut këtë të shtunë. Sherri filloi lidhur me ndryshimet e planifikuara në ligj...

VIDEO/”Tre ushtarakë humbën jetën”, socialistët korrigjojnë Hajdarin pas gafës së rëndë

Në seancën e sotme parlamentare, deputetët nderuan me një minutë heshtje efektiven e forcave të armatosura që humbi jetën në Letoni, nëntetaren Zarife Hasanaj. Propozimi...

Politikani i lartë austriak shton dozën e kritikave, del përkrah protestave...

I ftuar nga Kryetari i Parlamentit të Austrisë, Wolfang Sobotka, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ndodhet në  Vjenë për një vizitë disa ditë këtë javë. Takimin e...

Balla flet për “Bindjen Demokratike”: Si mund të mbështesim ne kundërshtarin...

Kreu i Grupit Parlamentar e ka nisur fjalimin e tij në seancën e sotme parlamentare duke adresuar kërcënime. Këtë herë, duke folur për pjesëmarrjen në...

Protesta simbolike e të rinjve para Parlamentit, vendosen këpucë dhe flamuj….

Të rinjtë e FRPD dhe LRI kanë zgjedhur që dhe ditën e sotme të protestojnë para Parlamentit. Sipas informacioneve, ata po protestojnë sot përpara parlamentit,...