Tag: parlament

Johnson: Parlamenti britanik duhet ta kryejë Brexit-in

“Është punë e secilit në Parlament” që të realizojë Brexit-in, apo daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian, tha kryeministri britanik, Boris Johnson, në fund...

Shkarkimi i Metës, miratohet komisioni me 101 vota

Komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta do të drejtohet nga socialisti Ulsi Manja dhe do të ketë si zëvendëskryetar deputetin e Grupit...

Përgjimet/Rama fshihet pas opozitës, sulmon liderët: Janë kundër Evropës…

Kryeministri Edi Rama për të mbrojtur veten nga përgjimet e BILD ka sulmuar opozitën, duke e cilësuar fajtore dhe duke deklaruar se janë përgjegjës...

“Marku s’vjen në Kuvend ditën e përgjimeve”, ironizon Maliqi: Se mos...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pwr seancën e sotme parlamentare nw tw cilwn do tw flasw dhe  kryeprokurorja Arta Marku. Maliqi thotw se Marku nuk...

Seanca parlamentare, Balla me urgjencë në deklaratë për mediat

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon ditën e sotme punime lidhur me raportin e prokrurores së Përgjithshme, Arta Marku mbi gjendjen e kriminalitetit për vitin 2018. Pas...

Publikohen emrat e deputetëve që kanë firmosur për shkarkimin e Metës,...

Mocioni i mazhorancës për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta deri tani ka marrë 34 firma deputetësh. Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon...

“Gjahu politik nuk jam unë”, Rama: Nuk dorëzohem as si Kryeministër,...

Kryeministri Edi Rama përsëriti dhe njëhërë se kurrë nuk do të dorëzohet, as si  kryeministër por as si qytetar i thjeshtë. Kryeministri lëshoi një...

“Po bëhet presion ndaj Metës”, Hajdari thumba socialistëve: Ju e zgjodhët...

Një koment lidhur me situatën e krijuar e ka dhënë në seancë dhe Rudina Hajdari, kryetarja e Grupit të Demokratëve  në Kuvend. Ajo ka thënë...

Balla justifikon KQZ: Nëse do njihnin dekretin do ngarkoheshin me vepër...

Kanë nisur debatet e para në Parlament lidhur me vendimin e presidentit Meta për të çdekretuar zgjedhjet e 30 Qershorit. Fjalën e mori Taulant Balla,...

FOTO/Debati për presidentin, Rama paralajmëron në rrjetet sociale para seancës parlamentare

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se do të mbajë fjalën e tij në seancën e sotme parlamentare, duke paralajmëruar kështu se debatet do të...