Tag: parlament

Rinis seanca parlamentare pas 5 orësh ndërprerje, tensione në sallë

Pas 5 orësh ndërprerje ka rinisur seanca parlamentare. Kreu i Kuvendit e ndërpreu disa herë për shkak të përjashtimit të kreut të PD-së nga...

Partia Demokratike ka një kërkesë për sesionin e ri parlamentar

Partia Demokratike do të bëjë kërkesën e parë për këtë sesion të ri parlamentar. Ditën e hënë PD-ja do të dorëzojë kërkesë për të ngritur...

Patozi sulmon Bashën pas fjalimit në Parlament: Nuk ka më amnisti!

Ish-deputeti dhe n/kryetar i PD-së, Astrit Patozi ka komentuar fjalimin që mbajti sot kryetari i PD, Lulzim Basha në Parlament duke kërkuar që të...

VIDEO/Gjesti i Ramës në Parlament, kur Sajmir Tahiri po fliste nga...

Kryeministri Edi Rama, ka bërë një gjest ndërkohë që po Saimir Tahiri po fliste në Parlament dhe ai po e ndiqte nga karriget e...

DUARTROKITJE/Vajza e Azem Hajdarit mban fjalim si deputete për herë të...

Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari ka mbajtur sot fjalën e parë në sallën e Kuvendit si deputete e PD-së, aty ku i ati...

Sot, seancë e jashtëzakonshme në Parlamentin e Kosovës

Ditën e sotme do të mblidhet kryesia e Kuvendit të Kosovës. Mbledhja fillon në orën 10:00. Sipas informacioneve ditë e sotme do të shqyrtohet...

Dështon seanca e gjashtë e Parlamentit të Kosovës

Seanca e gjashtë me radhë në Kuvendin e Kosovës dëshmoi se asnjë subjekt apo parti nuk ka shumicën e duhur për zhbllokimin e situatës....

Meta flet pas seancës së jashtëzakonshme të Parlamentit, ka një përgjigje...

Sot është një ditë e rëndësishme besojmë për reformën në drejtësi z. Meta, sepse edhe më 31 gusht ishit ju iniciatori i një seance të...

VETTINGU/ Mblidhet seanca e jashtëzakonshme e Parlamentit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka thirrur ditën e nesërme Parlamentin në një seancë të jashtëzakonshme. Seanca e ditës së nesërme do të mblidhet dy...