Tag: parlament

LAJMI I FUNDIT/Asnjë votë kundër për ligjin e vettingut të policëve

Parlamenti ka votuar në parim projektligjin për vettingun ne polici me 81 vota pro dhe 31 abstenime. Duket se edhe disa deputetë të opozitës...

EMRI & FOTO/ PD: Parlamenti të shkarkojë anëtarin e KLGJ-së

Parlamenti duhet të shkarkojë për përfshirje në politikë anëtarin e KLGJ-së, Erjon Muharremaj. Të njëjtin fat duhet të ketë edhe Dekani i Fakultetit të...

DENONCIMI/ Deputetet e LSI ngacmohen me komente seksiste në parlament

Regjia e TVSH dhe kamerat e vendosura lart mbi sallën e parlamentit kanë kapur shpesh në objektiv pamje kur burrat e parlamentit shahen dhe...

Deputeti i PD shpjegon: Arsyet pse votimi i sotëm për Kryeprokuroren...

Deputeti i PD, Tritan Shehu thotë se votimi i sotëm për Kryeprokuroren e Përkohshme është nul, pasi deputetët e mazhorancës kanë vjedhur votat e...

Kuvendi shkarkon kreun e AKEP, Pirro Xhixho

Pas një seance maratonë diskutimesh, Parlamenti shkarkoi sonte kreun e AKEP, Pirro Xhixho dhe miratoi tre ligje që lidhen me pronësinë dhe investimet. Tre projektligjet...

Berisha thekson emrin e Olsit në historinë e Saimir Tahirit. Pse?

Ish-kryeministri Sali Berisha ndërsa e rendit Saimir Tahirin si anëtar kryesor i grupit të strukturuar kriminal qe permendjet ne dosjen e pergjimeve te Italise...

“Armet qe u mblodhen ne Diber, u shiten ne Itali nga...

Ish-kryeministri Berisha denoncoi sot nje tjeter skandal sipas tij te qeverise shqiptare dhe policise qe lidhet me trafikun e armeve ne Itali. Ai tha...

Berisha fyen Ramën në mënyrë elegante, ja cfarë është “struktura fallike”!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka gjetur sot ndryshe nga herë të tjera një mënyrë mjaft elegante për të fyer rëndë Kryeministrin e vendit. Ai e...

Berisha publikon disa fakte tronditëse në Parlament

Ish kryeministri Berisha ka publikuar disa fakte tronditëse në Parlament ndërkohë që ka bërë thirrje për revolucion kundër qeverisë së drogës. Fakti 1. Edi Rama...

Rinis seanca parlamentare pas 5 orësh ndërprerje, tensione në sallë

Pas 5 orësh ndërprerje ka rinisur seanca parlamentare. Kreu i Kuvendit e ndërpreu disa herë për shkak të përjashtimit të kreut të PD-së nga...