DUARTROKITJE/Vajza e Azem Hajdarit mban fjalim si deputete për herë të parë

Ndaje

Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari ka mbajtur sot fjalën e parë në sallën e Kuvendit si deputete e PD-së, aty ku i ati i saj u plagos më 16 shtator të vitit 1997 nga deputeti socialist Gafurr Mazreku dhe pak metra nga vendi ku u vra nga një bandë e lidhur me qeverinë socialiste më 12 shtator të vitit 1998.

Sipas saj ministria e Integrimit qe u shkri do te ndihmonte ne pershpejtimin e procesit te integrimit te vendit.

Ndryshe nga rastet e diskutimeve te deputeteve te tjere, fjala e saj edhe pse e shkurter u duartrokit nga deputetet e pranishem ne salle.

 

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje