Sot, seancë e jashtëzakonshme në Parlamentin e Kosovës

Ndaje

Ditën e sotme do të mblidhet kryesia e Kuvendit të Kosovës. Mbledhja fillon në orën 10:00. Sipas informacioneve ditë e sotme do të shqyrtohet kërkesa e grupeve parlamentare të Vetëvendosjes dhe LDK-së, për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme.  VV dhe LDK kanë kërkuar që të dielën të mbahet seancë e jashtëzakonshme në ora 12:00, me arsyetim për shkak të mungesës së debatit në seancën e 9 shtatorit, lidhur me programet programore të qeverisë së Kosovës 2017-2021.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje