Tag: seance

Sot seanca e fundit parlamentare, çfarë pritet të ndodhë në sallë

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon ditën e sotme seancën e fundit parlamentare për këtë sezon. Mësohet se në seancë pritet të mbahet një interpelancë e thirrur...

Seanca parlamentare, Balla me urgjencë në deklaratë për mediat

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon ditën e sotme punime lidhur me raportin e prokrurores së Përgjithshme, Arta Marku mbi gjendjen e kriminalitetit për vitin 2018. Pas...

Rama replikon me Gjuzin dhe nuk kursen batutat: Po ndërpritem nga...

Kryeministri Edi Rama, ndonëse me vonesë është paraqitur në Parlament, nga ku ka përsëritur ftesën për dialog. Kryeministri Edi Rama këmbëngul se Zgjedhjet e 30...

LAJMI I FUNDIT/ Mungon avokati, shtyhet pretenca për Klement Balilin

Është shtyrë për në ndatën 26 mars pretenca për Klement Balilin, i njohur si "Eskobari i Ballkanit". Shkak është bërë mungesa e avokatit mbrojtës. Gjykata e...

VIDEO/Përqeshi deputetin në Kuvend, Paloka: Ju nuk e dini çfarë bën...

Seanca e sotme parlamentare degjeneroi si rrallë herë në fyerje dhe sharje mes kundërshtarëve politike. Fillimisht nisi mes kryeminsitrit Edi Rama dhe ish-kryeministrit Berisha,...

Seancë e jashtëzakonshme sot në parlamentin e Kosovës, çfarë pritet të...

Këtë të martë, Kuvendi i Kosovës ka caktuar një seancë të jashtëzakonshme. Seanca do të thirret pas kërkesës së Qeverisë, për të miratuar ekipin negociator...

E hëna në parlament, çfarë pritet të ndodhë

Në orën 10:00 pritet të nisë edhe seanca plenare ku në rend të ditës është projektligji “për disa ndryshime në ligjin për statusin e...

VETTING-u/ Ja kur jepet vendimi për Prokurorin Gentian Ternova

Seanca dëgjimore e prokurorit Gentian Trenova e nisur në orën 10:00  përfundoi. Por vendimi pas shqyrtimi të seancës do të jepet në 20 Qershor. Në...

DETAJE/Përballet ditën e nesërme me vettingun ,si ka ndryshuar pasuria e...

Prokurori i Krimeve të Rënda, Dritan Prençi do të përballet me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit të martën për seancën dëgjimore. Trupa gjykuese në...

Opozita nuk e lëshon foltoren, Gramoz Ruçi ndërpret përsëri seancën

Pas rifillimit të seancës së Kuvendit, sërish opozita nuk ka lejuar punimet normale të tij, duke kapur foltoren. Ndërsa për opozitën nuk ka çështje tjetër...