Tag: pagesa

Basha kundër propozimit për qeramarrësit: Duhet të subvencionohen nga shteti! Të...

Kryetari i opozites reagoi diten e sotme lidhur me propozimin e fundit te qeverise, ku u shpreh kundër propozimit të kryeministrit Rama për shtyrje...

DENONCIMI/Zbulohet se 12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende pagat

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, denoncon përmes një statusi në ‘Facebook’ se 12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende pagat. Sipas Vokshit, Ministria e financave nuk...

Zbulohet shifra e miliona eurove që do të paguajnë përdoruesit e...

Të gjesh një vend parkimi në Tiranë është kthyer në një mision të pamundur. Edhe në rast se ke fat të hasësh në një...

Banorët dhe bizneset e Tiranës do paguajnë më shumë taksë prone...

Familjarët e Tiranës pritet të paguajnë në total 6.2 milionë euro si taksa për pronën në vitin 2020, sipas parashikimeve në projektbuxhetin e kryeqytetit...

Shifra marramëndëse, zbulohet sa paguhet Elvana Gjata për gjysmë orë performancë

Koncerti i titulluar “Tingujt e Çarshisë” u organizua nga Qendra Informative Kulturore Shkup, projekt i cili ka për qëllim idenë e ringjalljen së Çarshisë,...

“Punoj për Fugën tani, paguhem mirë”, bidesa që zbardh të vërtetën:...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka treguar një bisedë me një miken e tij, përmes së cilës na zbulon sesi kryeministri  Edi Rama paguan...

VIDEO/Ky është fjalimi i miliarderit që ndryshoi si me magji jetët...

Rreth 400 studentë do të përfitojnë nga rimbursimi dhjetëra miliona dollarësh që një miliarder  zgjodhi t’i dhuronte atyre. Rikthimi i 56-vjeçarit, Robert F Smith...

FOTO/Ish-deputeti publikon faktet: E turpshme! Të jesh ekselent në Shqipëri duhet...

Ish-deputeti Luçiano Boçi referuar disa denoncimeve të  prindërve, ka zbuluar se për të quajtur eskelent dhe për të marrë çertifikatën duhet të paguash vetëm...

DENONCIMI/Ushtaraku: Ja sa paguhet për të shkuar në Afganistan

Shqipëria festoi 10-vjetorin e anëtarësimit në NATO dhe festimet në nder të kesaj date nuk munguan as në vendin tonë. Kur të gjithë duhet...

Qeveria shtrëngon rripat, ul pagesën e ndihmës ekonomike për të varfërit

Numri i familjeve që trajtojnë më ndihmë ekonomike ka rënë më tej gjatë tremujorit të tretë të vitit, por ndërkohë ka rënë edhe pagesa...