Shuani kuriozitetin, sa paguhen blogeret shqiptare për një postim

Ndaje

Shqiperia ka blogere pafund, dhe keta te fundit po shtohen dita dites.

Mbase disa prej nesh janë kuriozë të dinë se sa paguhen ato për një reklamë.

E pyetur nga Revista Class, blogerja Estela Ujka ka treguar se nëse kanë deri në 50 mijë ndjekës, pagesa për postim është deri në 200 euro.

Ndërkohë që nëse kanë më shumë se 100 mijë ndjekës, pagesat shkojnë deri në 300-500 euro për postim. Postimet në “feed” paguhen më shumë se ato në “InstaStory”, por edhe kjo po ndryshon duke qenë se së fundmi postimet në Story kanë filluar të kenë më shumë angazhim dhe klikime.

Nder blogeret me te degjuar shqiptare jane Olti Curri, Armina Mevlani, Jonida Maliqi etj

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje