Tag: pagat

Rritje pagash? Vjen reagimi nga PD: Gënjeshtër parazgjedhore, paratë e shëndetësisë...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, reagon menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të rrisë me 40% pagat e punonjësve të shëndetësisë. Tabaku shkruan...

Sa ishin dhe sa do të bëhen rrogat e mjekëve dhe...

Kryeministri Rama deklaroi sot në një konferencë për shtyp se pagat e mjekëve do të rriten me 40% ndërsa ato të mësuesve të arsimit...

Pas mjekëve qeveria premtim për mësuesit, Rama: Po mendojmë rritje financiare,...

Kreu i qeverisë Edi Rama vijon me premtimet e tij për rritjen e rrogave ndaj mësuesve, teksa tha se kjo mundësi do të shihet...

Rama presion bizneseve dhe u vë afat: 1 javë kohë për...

Qeveria I jep 1 javë kohë, deri më 5 qershor punëdhënësve që të aplikojnë në faqen zyrtare të Tatimeve me qëllim që punonjësit e...

Albpetrol uli pagat, punonjësit nisin protestat në Fier

Pas denoncimit te djeshem nga ish-deputeti Luan Baçi, sot punonjesit e Albpetrol kane dale ne proteste. Rreth 250 punëtorë të AlbPetrolit në qytetin e Fierit ...

FOTO/Ish-deputeti denoncon: Plani i lajmëruar i Ramës nga Beqja, shkurtohen dhe...

Albpetrol, kompania me e madhe publike e naftes, vendosi sot te shkurtoje pagat e punonjesve. Kete informacion e ka bere me dije ish-deputeti Luan...

Si mund të përfitosh 40 mijë lekëshin, Rama: Paratë do të...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka hyrë në një lidhje live në rrjetet sociale, për të shpjeguar se kush do të përfitojë shumën e...

Qeveria kujtohet për grevistët e Poçemit, jepet një zgjidhje për kalimin...

Eshte dashur greva e urisë dhe perkeqesimi i gjendjes se punonjësve që qeveria te hedhe sytë dhe te parashtroje nje zgjidhje. Një përfaqësi e grevistëve...

Denoncimi te Berisha: Mësuesve në Tiranë iu shtyhen pagat për në...

Edhe pse është raportuar më herët se qeveria shqiptare ka probleme tè theksuara me buxhetin e shtetit, sërish nuk ka reflektim dhe më pas...

Rilindja me dorë të hekurt, shkurton 179 vende pune në Bashkinë...

Socialistët nuk kanë qëndruar pas takimit për të komentuar vendimin e dënimit për Tahirin, por burimet konfirmojnë se e kane marrë seriozisht punën në...