Tag: oriola pampuri

Koronavirusi/Ish-deputetja tregon të vërtetën lidhur me masat: Në Durrës spitali pa...

Përfaqësuesja e Grupit të Punës për Coronavirusin ngritur pranë Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, inspektoi situatën shëndetësore dhe masat e marra nga qeveria për parandalimin...

Ish-deputetja bën denoncimin nga QSUT: Shpenzohen miliona euro dhe po reduktohen...

Ish-deputetja e njohur e PD, Oriola Pampuri ka denoncuar nga QSUT te verteten sipas saj te sallave kirurgjikale ne kete spital. Sipas saj, e vërteta...

Opozita, deklarate kunder ndertimeve pa leje ne kullen qe po hedh...

Ish deputetja e PD, Oriola Pampuri kerkoi sot qe Edi Rama ta nisë ndëshkimin për ndërtimet nga Erion Veliaj, Sadri Abazi, Tom Doshi, Jurgis...

“ Bien maskat për Erion Veliajn, mencat sociale mjet propagande”

Bien maskat për Erion Veliajn, mencat sociale mjet propagande, jo në ndihmë të njerëzve në nevojë. Refuzohet ushqimi për të pastrehët pa ngritur më...

PD denoncon duke zbuluar kontratën e firmosur nga Rama: Koncesioni i...

Nje tjeter afere korruptive, te cilen PD e ka denoncuar disa here eshte dhe koncesioni i sterilizimit të instrumentave kirurgjikalë. Nga selia blu, ish-deputetja Oriola...

“Qeveria penalizoi personat me aftësi të kufizuar”, PD: Mospagimi i tyre...

Partia Demokratike ka risjellë dhe njehere ne vemendje fondet për shpërblimet për festat e fundvitit, ku kujtojmë se vetëm për pensionistët ishte nga 50...

FOTO/ ‘Librat shkollorë’, ish-deputetja: Ky është realiteti, jo ai që prezanton...

Në prag të fillimit të vitit shkollor, një nga problemet e shqiptarëve është blerja e teksteve shkollore për fëmijët dhe cmimet e larta të...

FOTO/PD denoncon ndërtimet pa lejë në kryeqytet: Dy figurat e njohura...

Ish-deputetja Oriola Pampuri ne emer të PD, ka denoncuar  me foto nga selia blu ndërtimin e një ose disa kateve shtesë te “Sky Tower”,...

VIDEO/”Po na shpronësojnë për një 20-katësh”, protestë tek Rr. e Kavajës:...

Pronarët e disa bizneseve në “Rrugën e Kavajës” kanë dalë sot në protestë duke denoncuar para mediave marrjen e pronave të tyre nga qeveria. Sipas...

“Filluan të shtetëzojnë pronat private”, Ish-deputetja: Çohuni Shqiptarë, bijtë e etërve...

Ditën e sotmë, Partia Demokratike denoncoi një tjetër skandal të grabitjes së pronës publike në rrugën e Kavajës. Sipas PD, qeveria po kërkon të shtetëzojë...