Tag: oriola pampuri

“Skema e ndihmës ekonomike e dyshimtë”, PD: Sa më shumë vjedh...

Në një deklaratë për mediat, Oriola Pampuri foli qartë për varfërinë e shqiptarëve si dhe faktorët të cilët favorizojnë rritjen e tij. Duke iu referuar...

“Familjet nuk përballojnë dot ushqimin”, PD flet me shifra: Shqiptarët po...

Partia Demokratike këtë herë është ndalur në një nga çështjet themelore të popullsisë shqiptare, sic është ajo me sigurimin e të ardhurave për jetesën...

“Edi Rama në grahmat e fundit, gati t’i vejë flakën Shqipërisë”

Ish deputeteja e PD Orjola Pampuri ka reaguar duke kritikuar sjelljet e fundit të kryeministrit Rama. Me anë të një shënimi në rrjetet sociale, Pampuri...

Ish-deputetja: Edi Rama! Në këtë betejë do të gjendesh i vetëm,...

Ish-deputetja Oriola Pampuri në një analizë të gjatë që i bën situatës të kirjuar, vëren se kryeministri ka marrë peng çdo institucion të shtetit,...

Ish-deputetja shpërthen ndaj Ramës: “Në vend të qumështit të nënës, i...

Ish-deputetja e PD, Oriola Pampuri, ka reaguar ashpër në lidhje me dhunën e sotme të ushtruar nga Policia ndaj banorëve protestues të "Unazës së...

2 prilli, ish-deputetja: Beteja për liri e demokraci nuk kërkon jetë...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri ka kujtuar ngjarjen 2 prillit në Shkodër me anë të një  postimi në facebook. Duke kujtuar vrasjen e 4...

FOTO/PD takime me qytetarët, ish-deputetët të angazhuar në qytete të ndryshme

Partia Demokratike vijon me takimet me qytetarët ne vende të ndryshme të Shqipërisë për të ofruar mbështetjen e tyre për problemet që ata kanë. Ish-deputetët...

Deputetja analizon: Arsyet pse ndodh perversiteti i zyrtarëve të frustruar seksualisht

Deputetja e PD, me profesion psikologe, Orjola Pampuri ka marrë në analizë skandalin e policit abuzues. Ajo rendit disa arsye se pse ndodhin raste të...

VIDEO/PD: Rama gënjeu për vilën 400 mln lekë në Surrel, kjo...

Partia Demokratike denoncon pasurinë e Edi Ramës, duke thënë se kryeministri dhe bashkëshortja e tij nuk e justifikojnë dot vilën në Surrel me vlerë 400...

VIDEO/ PD: Dako peshku i madh i dosjes 339, të arrestohet

Partia Demokratike ka vijuar sërish akuzt për kreun e Bashkisë Durrës Vangjush Dako. Ka qenë deputetja Orjola Pampuri, që në një deklaratë për mediat...