Tag: oriola pampuri

PD: Skandali me tenderin e uniformave të urgjencës, u vodhën 450...

Pas skandalit me tenderin e uniformave të Urgjencës, ka reaguar edhe PD. Në një dalje për mediat nga selia e PD, deputetja Oriola Pampuri thotë se...

‘Fruta të freskëta në shkollë, me barkun bosh’ deputetja ironizon projektin...

Deputetja e Partisë Demokratike Oriola  Pampuri ka komentuar nismën e Ministrisë së Bujqësisë për “frutat e freskëta në shkollë”. Pampuri shkruan se dhe pse ata...

VIDEO/Gjendja e mjerueshme e familjes në Babrru, mes sëmundjeve dhe pa...

Deputetja demokrate Oriola Pampuri ka ndarë në rrjetet sociale historinë e mjerueshme dhe të dhimbshme të një familje me 6 anëtarë, vetëm disa minuta...

Deputetja nxjerr foton nga spitali: Një fakt i tillë nuk ka...

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka sjellë të tjera fakte që tregojnë se shëndetësia në Shqipëri është problematike dhe një nga sektorët më...

FOTO/Mungesa e medikamenteve, QSUT e mohon, mesazhi i pacientit ‘e nxjerr’...

Partia Demokratike denoncoi sot mungesën e faktorëve të nevojshëm në QSUT për kurimin e 300 pacientëve të prekur nga hemofilia. Por, QSUT në një reagim...

PD: 300 pacientë me hemofili janë në rrezik për jetën, QSUT...

Deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri në një deklaratë për mediat është ndalur tek sëmundja e hemofilisë dhe mungesa e medikamenteve për ta trajtuar...

Denoncimi i biznesmenit nga Llogaraja, ja si hetimi tatimor bën diferencime...

Ka qenë të shumta rastet të cilat kemi raportuar lidhur me bllokimin e bizneseve dhe restoranteve nga Hetimi Tatimor. Kryesisht, për motivin e moslëshimit...

‘Lidhe rripin, Kiki’ deputetja ironizon: Karagjozllëqet e lalit, tallet me qytetarët…

Kryebashkiaku Erion Veliaj zgjodhi metodën e kryetarit të Bashkisë së Oklahomës për të tërhequr vemendjen e shoferëve, por duke e përshtatur për shqiptarët. “Lidhe rripin,...

Pampuri, letër të hapur ambasadorit amerikan: LGBT, ndahemi tek prioritetet

Deputetja e PD Oriola Pampuri ka replikuar me ambasadorin amerikan Donald Lu pasi ky I fundit e përmendi deputeten për deklarata të papërshtatshme në...