Tag: mediat

90-minuta bisedim, zbulohet kërkesa e opozitës në takimin me Metën

90-minuta ka zgjatur takimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, kryesuar nga Lulzim Basha. Ndërkohë mediat kanë publikuar...

VIDEO/Basha thirrje të fundit Ramës: PS të reflektojë! Durimit po i...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka përsëritur sërish qëndrimin e tij ndaj qeverisë, me një paralajmërim për kreun e saj, Edi Rama. Në një komunikim...

“Rama po bën prapë dasëm pa nuse”, Basha: Negociatat hapen pas...

Kryedemokrati Lulzim Basha, teksa ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët, ka folur lidhur me negociatat dhe kushtet që Gjermania vendosi, duke bërë përgjegjës Kryeministrin...

“Cilin ligj kam shkelur”? Tahiri flet për gabimin e madh që...

Ish-ministri i Brendshëm vijoi të fliste me tone të larta, duke shprehur pakënaqësira lidhur me sistemin e drejtësisë sikurse me vendimin ndaj tij. Tahiri ende...

“Nuk është kjo drejtësia e plotë”, Tahiri para mediave: Pse do...

"Për mua kjo nuk është drejtësi e plote". Ish-ministri Tahiri po mban deklaratën e tij para mediave, duke premtuar se ky është stacioni i...

“PD i paralajmëroi shqiptarët për teatrin me Tahirin”, Bardhi: Drejtësia në...

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar sërish lidhur me vendimin ndaj ish-ministrit Tahiri. Nga selia blu, ai tha se vendimi i...

VIDEO/”Më ka mbetur vetëm shampanja”, Meta tregon çfarë do të bënte...

Presidenti Ilir Meta ka treguar se çfarë do të bëntë dhe nëse vendi ynë ngec dhe nuk merr një datë për hapjen e negociatave. Nëse...

Basha njofton deklaratë për mediat, pret në zyrë zyrtaren e lartë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë një takim me zonjën Katja Leikert, nënkryetare e Grupit Parlamentar CDU/CSU për Europën. Takimi do të...

“Jam i tronditur”, Basha deklaratë nga selia: Sasia e kanabisit në...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë një konference për shtyp nga selia blu, i ka quajtur tronditëse dëshmitë e publikuara nga televizoni italian Rai...

VIDEO/Konferenca për mediat nga Presidenca, flet zëdhënësi: Meta dekretoi ligjin e...

Në ambientet e Presidencës doli në një konferencë për mediat, zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi. “E kemi thirrur sot këtë komunikim për të bërë të...