“Nuk është kjo drejtësia e plotë”, Tahiri para mediave: Pse do ankimoj vendimin..

Ndaje

“Për mua kjo nuk është drejtësi e plote”. Ish-ministri Tahiri po mban deklaratën e tij para mediave, duke premtuar se ky është stacioni i tij i parë dhe se rruga e tij për të vërtetën do të vijojë.

Tahiri është i bindur se kjo nuk eshte drejtësi, dhe se tashmë që ka ardhur koha të mbrohet, ish-ministri do të flasë për opinionin publik.

Sipas tij, një vendim gjykate nuk komentohet, por vetëm ankimohet. Tahiri konfirmoi se do të ankimojë vendimin, sapo ai të zbardhet dhe të ketë të drejtën ligjore, pasi kjo uk eshte akuza per te.

Tahiri ritheksoi se asnjëherë s’e ka shpërdoruar detyrën por ka punuar me pasion së bashku me ekipin e tij, duke hedhur thumba ndaj atyre të vetëve, se e kanë shkatërruar më vonë, si ai u largua.

(vijonn..)

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje