Tag: mediat

Skandali i mediave shqiptare që paguhen nga grekët/ Idrizi: E kemi...

Pas lajmit të publikuar sot se disa media dhe portolae në Shqipëri janë financuar nga grekët për të shpifur dhe folur keq për çështjen...

Financimi i mediave shqiptare nga Greqia, dokumenti zbulon shifrën e shpenzimeve

Mediat greke publikuan shkrime në të cilat thuhet se ministria e jashtme greke ka financuar disa portale dhe media në Shqipëri dhe Maqedoni nëpërmjet...

Xhisiela mbështet Rexhepin në gjykatë, paralajmëron mediat: Do t’ju padis për...

Teksa sot jepet vendimi për Rexhep Rrajën, në ambjentet e Prokurorisë është parë Xhisiela Maloku. Para gazetarëve ajo është shprehur se kishte ardhur për të...

Berisha nxjerr artikullin e gazetës së njohur britanike: Pse po bllokohet...

Ish-kryeministri Berisha i është referuar një artikulli të botuar në gazetën britanike Express, e cila shkruan për Shqipërinë dh negociatat e saj për tu...

Meta nuk ka koment për Vetingun e politikanëve, jep mesazhin për...

Presidenti Ilir Meta, pas dhurimit të gjakut nga punonjës të Zjarrfikëses së Tiranës, në kuadër të Aleancës për Dhurimin e Gjakut mbajti dhe një...

FOTO/Mediat ‘pengohen’ të transmetojnë mbledhjen e komisioneve, i gjobitin para Kuvendit

Me siguri e keni vënë re që kur ka mbledhje të komisioneve apo protesta, makinat e mediave qëndrojnë para Kuvendit për të transmetuar gjithçka...

AKUZA/ Me fjalimin prej krimineli, Rama i ktheu mediat në prenë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dënuar ashpër gjuhën e përdorur nga kryeministri Edi Rama kundër mediave në vend, në konferencën e ditës...