Tag: mediat

“Anti-shpifje”/Reagon me shqetësim Avokati i Popullit: S’ofron garancitë sipas standardeve ndërkombëtare,...

Qeveria ka paralajmëruar që ditën e sotme do të miratojë në Kuvend paketën “anti-shpifje”, por kjo paket e cila kryesisht prek mediat online është...

VIDEO/”Do të kemi një AMA si një hetuesi dhe një AKEP...

Partia Demokratike, se bashku me opozitën, kanë organizuar tryezen per lirine e medias per te kundershtuar ligjet e censures te propozuar nga qeveria. Në tryezë...

“Prokuroria ka prova për të vepruar mbi Dvoranin”, Meta: Rasti është...

Presidenti i vendit Ilir Meta ka folur për mediat, pasi dha dëshminë e tij në Prokurori, ku u pyet lidhur me kallëzimin që ka...

Kryeministri Rama jep ‘ultimatum’ për Vitin e Ri: Do të ketë...

Kryeministri Edi Rama nuk u ndal as sot pa 'ngacmuar' median dhe pa treguar masat që pretendon të marrë kundër saj. Ndërkohë që në seancën...

Rama tjetër paralajmërim mediave: Mos na detyroni të bëjmë atë që...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish mediat sot duke u bërë thirrje gazetarëve dhe moderatorëve të menaxhojnë debatet dhe të ndalojnë ndaloni klithmat nëpër...

Sulmi ndaj mediave/Këshilli i Medias thirrje Ramës: Qeveria të mos kopjojë...

Këshilli Shqiptar i Mediave, ka reaguar për situatën e krijuar në vend me mediat pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, dhe mbylljes nga AKEP...

“Shqetësuese”, Pollo për paralajmërimin e Ramës ndaj portaleve: Ja pse media...

Për Genci Pollon, shqetësuese perpos situatës me tërmetet, është dhe deklarata e Kryeminsitrit  Edi Rama, i cili iu sul mediave dhe portaleve duke i...

Rama nuk i ndahet portaleve, i kërcënon me mbyllje: Stop tani...

Mediat janë duke raportuar nga momenti në moment, çdo informacion të fundit lidhur me tërmetin dhe pasojat që ky i fundit la tek banorët...

“Paketa antishpifje”/Organizatat e mediave kundër: Jo rregullim ligjor, por vetërregullim

Dy projektligjet e qeverisë Lidhur me atë që quhet “Paketa Antishpifje” janë kundërshtuar dhe  nga organizatat e shoqërisë civile si dhe ato të mediave. Ne...

30 minuta takim/Berisha deklarata të forta: Vorpsi e betuara në Lanë,...

Ka përfunduar takimi mes Presidentit Ilir Meta dhe ish-Presidentit Sali Berisha. Takimi ka zgjatur rreth 30 minuta dhe është zhvilluar në Presidencë. Jashtë dyerve...