Tag: maliq

Vodhi dyqanin dhe kërcënoi vajzën e pronarit, arrestohet 31-vjeçari

Një 31-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi vjedhjes së një dyqani dhe kanosjes së vajzës së pronarit. Policia bën me dije se 31 vjeçari S....

Kthyen lokalin në ‘strofull heroine’, arrestohen dy persona, mes tyre dhe...

Dy persona janë arrestuar në qytetin e Korçës sepse kishin shndërruar lokalin në një "strofull" të shitjes dhe prodhimit të drogës. Ky lokal gjendej në...

Sherri dhe plagosja në Maliq, vihet në pranga një person

Autoritetet policore kane arrestuar nje person ne Maliq, i cili eshte fajtor per nje sherr dhe plagosje diten e djeshme. "Në vijim të informacionit paraprak...

LAJM I FUNDIT/Plagosen dy persona në Maliq, dërgohen në spital pas...

Policia ben me dije detajet e para te nje ngjarje te rende te ndodhur afer Maliqit. Sipas njoftimeve, jane demtuar dy persona, te cilet...

VIDEO/Dëshmia tronditëse e vajzës nga Maliqi: “Pimë hashash pastaj babi me...

18 vjecarja e abuzuar nga babai i saj në Maliq të Korçës ka dhënë dëshminë e saj për ABC News ku vajza tregon gjithë...

“Vajza ka regjistruar bisedën”, arrestohet babai i cili ngacmoi seksualisht të...

Një 37-vjeçar me iniciale R.M. në Maliq të Korçës është arrestuar në flagrancë nga policia pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht të bijën e...

DETAJE/Tre të arrestuar në Maliq, po transportonin ilegalisht 6 emigrantë në...

Finalizohet një tjetër operacion policor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit...

FOTO/Bardhi takime në juglindje të vendit: Rishikimi i Reformës Territoriale, prioritet...

Sekretari i Pergjithshem i PD Gazment Bardhi ka zhvilluar takime me strukturat e Degëve Korçë, Pogradec, Devoll, Kolonjë dhe Maliq. Bardhi ka zbardhur detaje nga...

Drogë në fshat, policia ndalon kryeplakun, i zbulohet armë në shtëpi

Policia nuk po i lufton dot problemet me drogën, pasi çdo ditë denoncohen raste të kultivimit të tyre në vend si dhe trafikimit të...

DETAJE/I vihet flaka garazhit në Maliq, digjet makina brenda tij

Një makinë është djegur nga zjarri gjatë natës në Maliq. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:25 në fshatin Lozhan i ri të njësisë administrative...