Tag: kuvend

“Ndaleni këtë turp që po u bëni shqiptarëve, Hajdari revoltohet keq...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ndërprerë seancën parlamentare, pasi deputetja Rudina Hajdari nuk ka lëshuar foltoren pas përfundimit të minutazhit. Ruçi: Uluni zonja Hajdari (Hajdari...

Kodi Zgjedhor në Parlament/Bylykbashi mesazh mazhorancës: Nuk ka sistem që ta...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, jep një mesazh të fortë para votimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor në Kuvend. Në një...

Meta ‘kokë më kokë’ me mazhorancën, kthen një tjetër ligj në...

Presidenti i vendit i ka kthyer sot nje tjeter ligj Kuvendit te Shqipërisë, ate per Shtetesine. Meta thekson se nuk e dekreton ligjin për shtetësinë...

Meta kthen për rishqyrtim ligjin për pronat e paluajtshme të shtetit,...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, këtë të enjte ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ligjin, “Për pronat e paluajtshme të shtetit”, të ndryshuar. Në arsyetimin...

Tensione në Kuvend/ Murrizi bllokon foltoren, Ruçi: S’ka këllqe asnjëri të...

Deputeti Myslim Murrizi ka bllokuar foltoren e Kuvendit, ndërkohë që Gramoz Ruçi ka vendosur për ndalimin e seancës me 5 minuta. Në foltoren e Parlamentit...

Rama i përgjigjet thirrjes së Bardhit: Nuk keni asnjë tagër ti...

Duke folur nga foltorja e Kuvendit për çështjen e Reformës Zgjedhore, kryeministri Rama i ka kthyer pergjigje sekretarit te pergjithshem te PD, i cili...

ARSYET/Edhe Bushati ishte kundër, Meta kthen në Kuvend koncesionin per portin...

Presidenti Ilir Meta kthen në Kuvend shtesën e kontratës së koncesionit për ndërtimin e një porti privat për hidrokarbure ne Proto Romano të Durrësit. Pr/ligji...

Rama pa maskë dhe doreza në Parlament, fjalim i ashpër: Asnjë...

Kryeministri Rama u tregua optimist, ndërsa tha se Shqipëria do ta fitojë “betejën në frontin e shëndetësisë, por edhe të ekonomisë”. Sipas Ramës, Shqipëria renditet...

Përplasjet në Parlament/Gjuzi-Ruçit: S’jam i dashuri yt, kryeparlamentari: Pusho se do...

Parlamenti ka nisur me debate dhe përplasje për shkak të procedurës së ndjekur nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Deputeti Kujtim Gjuzi akuzoi kryeministrin...

Rama shpërthen ndaj Metës, presidenti i kthen përgjigje: Nuk merrem me...

Kryeministri Edi Rama ka shperthyer ne akuza ndaj presidentit Ilir Meta duke e cilesuar kete te fundit, kundershtues per te prishur pune. Teksa ka folur...