Tag: Kushtetuta

Alarmi per Kushtetuten, Meta pritet te takohet me Bashen

Presidenti Ilir Meta pritet te zhvilloje. Je takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, pas votimit te komisioni i ligjeve per ndryshimet ne Kushtetute. Takimi...

“PD shtojcë e Metës”, Bardhi i përgjigjet Ballës: Nuk heqim dorë...

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Taulant Balla nga foltorja e parlamentit perfundoi në akuza, duke thene se Meta po lobon kundër çeljes së negociatave. Balla ka...

Dita e Republikës, ish-ministri ironizon: Shpresoj që familja mbretërore të ketë...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një reagimi në ‘Facebook’ ironizoi se pavarësisht faktit që sot është dita e Republikës, deri më tani nuk...

Nxjerr foto me përshëndetjen ushtarake, Meta këmbëngul: Koha për referendum të...

Presidenti i vendit Ilir Meta përmes një postimi në rrjetet sociale, vazhdon të këmbëngulë se vendi ka nevojë për një Referendum të ri. Teksa nxjerr...

“Anëtarët e Kushtetueses”/Meta thirrje deputetëve: Po e ndjek me vëmendje, botimet...

Parlamenti voton sot në limitet e afatit të përcaktuar nga Kushtetuta për të zgjedhur dy anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese, për vakancat e...

Ish-ministri ironizon: Deputenjtë e 184 dhe 339/1 vetëm veten se hetojnë...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani referuar deklaratave të fundit, thotë se deputetët e dosjeve 184 dhe 339/1 do hetojnë e kërcënojnë gjithë dynjanë përveç...

Manjani citon Kushtetutën: Kërcënim diktatorial, asnjë ligj nuk e ndalon lëvizjen...

Kryeminsitri së bashku me partinë socialiste miratuan nismën e tyre për të ashpërsuar kodin Penal, duke përfshirë dënime për ata që kryejne krime elektorale....

Prokuroria ndalon publikimin e përgjimeve, gazetari gjerman: Në Shqipëri po shkelet...

Gazetari gjerman që publikoi përgjimet ka reaguar sërish në rrjetet sociale, teksa ndalet tek perpjekja e prokurorisë për të censuruar median. Sipas gazetarit, referuar kushtetutës...

FOTO/Urdhëri i prokurorëve ndaj gazetarëve, Manjani nxjerr Kushtetutën: Media nuk mund...

Prokuroria e Krimeve të Rënda reagoi ashpër pas publikimit të përgjimeve për dosjen 339/1 nga ana e gazetës gjermane “Bild”. Me anë të një...

Djegia e mandateve, ja çfarë thotë Kushtetuta

Çfarë parashikon Kushtetuta për djegjen e mandateve dhe përfitimet e deputetëve Partia Demokratike po shkon drejt djegjes së mandateve parlamentare. Kjo u theksua nga vetë kreu...