Tag: Kushtetuta

Manjani: Kushtetuta jonë në 20 vite jetë është ndryshuar plot 5...

Nga Ylli Manjani Kushtetuta jonë në 20 vite jetë është ndryshuar plot 5 herë. Nuk ka asnjë precedent të tillë. Nenet që janë ndryshuar nuk u zbatuan...

Vasili: Rama zorra qorre e oligarkëve, dhunoi Kushtetutën

Kreu i Grupit Parlamentar Petrit Vasili i referohet Kushtetutës për të sqaruar sjelljen e kryeministrit Rama. Sipas tij, Rama ka dhunuar nenin 155 të Kushtetutës,...

Meta me Kushtetutë në dorë: Çdo akt i imi në zbatim...

Presidenti i republikës Ilir Meta, ishte i ftuar mbrëmjen  e sotme në emisionin ‘Të Paekspozuarit’, ku komentoi akuzat e hedhura nga kryeministri Rama në...

Rama si Ministër i Jashtëm? Manjani citon nenet: Ia ndalon Kushtetuta

Ish-ministri i Drejtësisë, njëharazi dhe juristi Ylli Manjani i është referuar Kushtetutës për të sqaruar vetëpropozimin e Kryeministrit Edi Rama për të qënë ministër...

FOTO/Afati për Ramën drejt skadimit, studentët protestues hartojnë ‘Kushtetutën’ e tyre...

Ka mbetur dhe një orë nga afati që i kanë vendosur Kryeministrit, dhe ndërkohë nuk ka ende asnjë reagim. Studentët po diskutojnë se ku do...

Tabaku: Skandal, buxheti i shtetit u miratua në shkelje të Kushtetutës

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku e ka cilësuar të paligjshme mbledhjen e sotme të Komisioni të Ekonomisë. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Tabaku theksoi...

Manjani: Çfarë legenllëku e qeveris kët vend, vetëm për dekretin e...

Ish-ministri Ylli Manjani ka komentuar situatën e dekretit të Sandër Lleshit dhe fakti që ka ndërhyrë dhe Kushtetua. Për Manjanin, Rilindjes nuk i duhet Gjykata...

Vasili:Kryeministri e di kushtetutën koncesionin e radhës që e gris, e...

Kreu i  Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me fjalimin e kryeministrit Rama në Kuvend, ditën e djeshme, teksa fliste në...

Lëvizja e re e Ngjelës, rikthen sulmet kundër opozitës për kushtetutën

Kreu i Partisë për Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela ka komentuar sot debatte në lidhje me kushtetutën duke e kaluar kësaj here fajin te...

AMENDAMENTI/ Ja propozimi i opozitës për shkarkimin e Arta Markut

Zbardhet amendamenti qw PD e LSI-së propozojnë për të ndryshuar Kushtetutën dhe Ligjin për Zgjedhjen e Kryeprokurorit. Në kushtet e mungesës së KLP-së, zgjidhja e...