Tag: krim

Vrasja në Rrëshen, policia: 20 mln lekë për ata që japin...

Policia ka vendosur ne dispozicion nje shume parash, per te perfshire dhe qytetaret ne identifikimin dhe vendndodhjen e autorit te krimit te sotem ne...

Krim i rëndë në Çeki, vriten gjashtë persona në spital, autori...

Tmerr dhe panik raportohet nga Cekia. Një ngjarje e rëndë është regjistruar në spital ku një person hapi zjarr, duke lënë të vdekur gjashtë...

I hodhi granatë vjehrrit në oborr, fatmirësisht nuk i kishte hequr...

Një i ri ka hedhur një granatë ofensive në oborrin e vjehrrit. Fatmirësisht nuk i kishte hequr siguresën dhe granata nuk ka shpërthyer.Ngjarja ka...

LAJM I FUNDIT/Qëllohet për vdekje një person në Shkodër

Një person ka mbetur i vdekur pasi eshte qëlluar me armë zjarri në Shkodër.  Burime zyrtare japin vetëm detaje siperfaqësore të ngjarjes duke konfirmuar...

Studimi/ Vlora dhe Shkodra janë qarqet më të rrezikuara nga krimi...

Qarqet e Vlorës dhe Shkodrës edhe këtë vit perceptohen si qarqet më të rrezikuara nga kriminaliteti. Ky është përfundimi i një studimi të mbështetur...

Pas krimit në pranga ra dhe vëllai i policit të plagosur,...

Ngjarja në Kavajë, përpos arrestimit të policit, i cili shtiu me armë për vetëmbrojtje, solli dhe arrestimin e vëllait të Bledar Tocit. 27-vjeçari  Bernard Toçi,...

LAJM I FUNDIT/Ekzekutohet 34-vjeçari në Mirditë

Nje person eshte vrare me arme zjarri. Policia jep detajet. Mesohet se eshte ekzekutuar me armë zjarri shtetasi Eri Zefi, banues në Kurbin. /Informacion paraprak Në fshatin...

Plagosja me armë në Kavajë, autori u kap nga banorët

Detaje të reja bëhen me dije nga ngjarja e ndodhur para pak minutash në Kavajë. Sipas asaj që kanë thënë banorët e zonës, është...

VOA: Krimet e Rënda po hetojnë ngjarjen tmerruese në Spitalin e...

Sipas burimeve  policore thanë se një person i armatosur hyri të shtunën mbrëma në repartin e urgjencës dhe hapi zjarr me armë ndaj një...

Lulzim Berisha i futet biznesit, hap kompaninë e re

Lulzim Berisha, i konsideruar nga Prokuroria Shqiptare dikur si kreu i bandës së Durrësit, ka hedhur pas krahëve të kaluarën e tij dhe dënimin...