Tag: krim

RAPORTI/ Shqiptarët drejtojnë trafikun e drogës dhe në Finlandë

Shqiptarë drejtojnë trafikon e drogës edhe në Finlandë. Është ky përfundimi i një raporti të publikuar të premten nga Policia Qendrore Penale (CKP). Në mesin...

VIDEO/ Operacioni “Forca e Ligjit” starton në Fier, ja 3 të...

Është Fieri qyteti, nga ku marrë jetë operacioni “Forca e Ligjit”, i shpallur gjithë pompozitet nga ana e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe...

Deputeti i PD plas bombën: Provat janë të çertifikuara, deshën dhe...

Deputeti demokrat Gent Strazimiri është shprehur se provat e paraqitura nga prokuroria në Këshillin e Mandateve janë të çertifikuara nga antimafia italiane. I ftuar...

Basha: Morët miliona euro ryshfete, Rama-Xhafaj jepni menjëherë dorëheqjen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të kryeministrit Edi Rama adhe ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një dalje...

DENONCIMI/ “Narko-bandat e Fierit të lidhura me pushtetin marrin peng dhe...

Një djalë 19 vjeçar eshte marre peng dhe eshte tortiruar. Lajmi behet i ditur nga ish-Kryeministri Sali Berisha. Ai ka publikuar sot denoncimin e...

VIDEO/ “Fikni kamerat se erdhi ora e vrasjeve”

Ish Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në profilin e tij në facebook. Berisha shorehet se është vetë shteti ai që fik kamerat...

“Largo Xhafën dhe Ruçin, shkarko Sejdinin dhe publiko emrat e kërkuar...

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ne fjalën e tij te mbajtur ne foltoren e Kuvendit ka theksuar disa gjera qe janë te domosdoshme...

OKB: Shqipëria, baza e krimit të organizuar, e trafikut të heroinës,...

UNODC, Zyra e Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin, sapo ka publikuar “Raportin Vjetor Global Të Drogave” për vitin 2017. Sipas publikimit, të ndarë...