Tag: flake

FOTO/ Merr flakë avioni me shqiptarë, piloti bën ulje të detyruar

Një avion i linjës Shtutgart-Prishtinë ka pësuar defekt në ajër duke bërë ulje të detyruar në Slloveni. Avioni ka marrë flakë në një pjesë të...

Merr flakë në ecje makina në Fier

Një automjet ka marrë flakë në ecje në autostradën Fier-Lushnjë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:25, në Vajkan. Nga informacionet e para mësohet se automjeti ...

Shkrumbohet nga flakët shtëpia në Vaun e Dejës

Një banesë është shkrumbuar nga flakët ditën e sotme. Ngjarja është regjistruar rreth orës 14 në fshatin Kosmac të bashkisë së Vaut të Dejës. Forcat...

Tiranë, makina e parkuar përfshihet nga flakët

Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e kësaj të diele. Ngjarja ka ndodhur pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë. Makina ka qenë e parkuar...

Merr flakë makina gjatë ecjes, shpëton mrekullisht i riu në Fier

Një makinë ka shpërthyer në ecje duke rrezikuar jetën e shoferit i cili ishte brenda saj. Policia bën me dije se 20 vjeçari që drejtonte...

LAJMI I FUNDIT/ Përfshihet nga flakët banesa në Elbasan

Një banesë në lagjen ‘5 Maji’ është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:30, ndërsa nuk raportohet për të lënduar. Zjarri...

Digjet Smarti gjatë natës në Bilisht, 23 vjeçarja: I qëllimshëm, kam...

Mbrëmjen e djeshme një makinë tip 'Smart' u përfshi nga flakët në qytetin e Bilishtit. Makina e tipit Smart me targa AA311JI, i parkuar në...

Zjarr masiv në Tropojë, digjen 7 hektarë pyje

Zjarri që ka rënë dje në Dragobi akoma vazhdon duke përfshirë një sipërfaqe të madhe pyjesh mbi  lagjen Sokolaj. Sipas burimeve të marra nga banorë...

VIDEO+FOTO/Zjarr në Muzeun Kombëtar, shkaktohen dëme kolosale

Muzeu më i vjetër dhe më i rëndësishëm historik dhe shkencor i Brazilit u dogj nga zjarri dhe pjesa më e madhe e arkivit...

FOTO/Shpërthejnë në flakë automjetet, një në Qafë-Thanë dhe tjetri tek kryqëzimi...

Një automjet është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Qafë-Thanë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:20 minuta gjatë ditës së sotme. Fatmirësisht nuk ka të...