Tag: flake

Zjarr masiv në Tropojë, digjen 7 hektarë pyje

Zjarri që ka rënë dje në Dragobi akoma vazhdon duke përfshirë një sipërfaqe të madhe pyjesh mbi  lagjen Sokolaj. Sipas burimeve të marra nga banorë...

VIDEO+FOTO/Zjarr në Muzeun Kombëtar, shkaktohen dëme kolosale

Muzeu më i vjetër dhe më i rëndësishëm historik dhe shkencor i Brazilit u dogj nga zjarri dhe pjesa më e madhe e arkivit...

FOTO/Shpërthejnë në flakë automjetet, një në Qafë-Thanë dhe tjetri tek kryqëzimi...

Një automjet është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Qafë-Thanë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:20 minuta gjatë ditës së sotme. Fatmirësisht nuk ka të...

Merr flakë autobusi me turistë në Shkodër, dyshimet e para të...

Një autobus i cili ka qënëpot me turistë ka marrë flakë. Ngjarja ka ndodhur në hyrje të qytetit të Shkodrës. Deri tani, raportohet se zjarri...

DETAJE/Shkrumbohet banesa në Fier, burri bën me faj gruan për vënien...

Një zjarr ra brenda në banesën e familjes Gjika duke e shkrumbuar atë totalisht. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Grecalli të Fierit. Fatmirësisht, askush nuk...

LAJMI I FUNDIT/Autobusi i Kukësit përfshihet plotësisht nga flakët në Rrugën...

Një autobus është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Rrugën e Kombit në afërsi të fshatit Gëziq të Mirditës. Autobusi i përket linjës Kukës-Tiranë...

Nuk iu shërbye pija nga kamarieri, shqiptari i vë flakën lokalit

Ishte i dehur kur kërkoi një tjetër pije nga baristi, por ai e refuzoi. Menjëherë pas kësaj, personi i identifikuar si një 29-vjeçari shqiptar...

FOTO/ Makina luksoze digjet në Llogara

Një makinë është djegur në Llogara. Siç edhe duket në fotot e bëra nga Gent Shkullaku, makina tip ‘BMW’ ka marrë flakë në pjesën e...

Makina përfshihet nga flakët në Patos, nga karburanti rrezikon shpërthimin

Një mjet tip mikro furgon është përfshirë nga flakët në Patos, duke rrezikuar të shkaktonte një shpërthim. Mjeti tip Peugeot në pronësi të shtetasit R.D...

LAJMI I FUNDIT/Shkodër, merr flakë makina në mes të rrugës (FOTO)

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Shkodër-Velipojë, duke bllokuar qarkullimin rrugor. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, ndërkohë që...