Tag: fitore

Pas suksesit me përballimin e pandemisë, kryeministrja mposht edhe rivalët, i...

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, i ka fituar zgjedhjet parlamentare të së shtunës dhe i ka siguruar edhe tri vjet në pushtet...

Vajza e Robert Aliajt triumfon në Belgjikë, mesazhi i saj pas...

Shqiptarja e talentuar, Gala Aliaj, ka reaguar për herë të parë e emocionuar, pasi u shpallë fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë. Në rrjetin...

Tirana me fat, kalon direkt në “Play Off” të Europa League

Fati e dënoi në ndeshjen e Champions League kundër Crvena Zvezdës, por tani është kthyer sërish t’i buzëqeshë Tiranës. Kampionët e Shqipërisë kanë fituar...

Aurela Gaçe rrëmben një trofe të rëndësishëm në Ulqin: Është meritë...

Artistja e njohur e publikut shqiptar, Aurela Gaçe ka fituar edicionin e 17-të festivalit ‘Netët e Klipit Shqiptar’, i cili u mbajt në Ulqin...

FOTO/Kurorën e më të bukurës në botë e rrëmben ‘Miss Afrika...

Kurorën e me te bukurës në botë e rrëmbeu 26-vjeçarja Zozibini Tunzi. Bukuroshja u kurorëzua Miss Universe 2019 në një konkurs të zhvilluar ditën...

FOTO/Të gjithë me sytë nga Luiza Gega, atletja fiton medalje në...

Emri i saj lakmohet dhe përmendet më shumë, vetëm atëherë kur ajo arrin të fitojë trofe të rëndësishme me shume përkushtim dhe punë. E kemi...

FOTO/Numërohen dhe votat e Diasporës, VV thellon fitoren, NSMA nuk arrin...

Pas numërimit të votave të ardhura nga jashtë, VV-ja thellon diferencën nga LDK-ja, ndërsa e Nisma mbetet në kufi të pragut elektoral. Qendra për Numërim...

VIDEO/Gëzim në familjen e Rita Orës, arsyeja fitorja e Vetëvendosjes në...

Ka patur reagime të shumta për fitoren e Albin Kurtit, pas zgjedhjeve te parakohshme, te cilat janë parë si shpresë për ndryshimin e pritur...

Urimi i Bashës për LDK dhe LVV: Kosova votoi për ndryshim

Lideri demokrat Lulzim Basha ka uruar Albin Kurtin për fitore, ndërsa nuk ka lënë pa vlerësuar as sjelljen europiane siç e quan ai të...

Mbyllet numërimi në Kosovë, Albin Kurti zyrtarisht kryeministri i ri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka bërë të ditur se ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve, duke u shpallur zyrtarisht fitues kreu i...