FOTO/Kurorën e më të bukurës në botë e rrëmben ‘Miss Afrika e Jugut’: Kurrë nuk është pëlqyer ngjyra e lëkurës sime

Ndaje

Kurorën e me te bukurës në botë e rrëmbeu 26-vjeçarja Zozibini Tunzi. Bukuroshja u kurorëzua Miss Universe 2019 në një konkurs të zhvilluar ditën e diel në Atlanta, Georgia.

Ajo la pas 88 bukuroshe nga e gjithë bota duke zënë kështu vendin e parë. Në vend të dytë ishte Miss Porto Rico, Madison Anderson dhe në vend të tretë Miss Meksika, Sofia Aragon.

Jam rritur në një botë ku një grua që duket si unë, me llojin tim të lëkurës dhe llojin e flokëve të mi nuk u konsiderua kurrë e bukur.“Mendoj se është koha që kjo gjë të ndalë. Unë dua që fëmijët të më shikojnë dhe të shohin fytyrën time dhe dua që ata të shohin fytyrat e tyre të pasqyruara te unë,” tha ajo pas fitores së kurorës, ndërsa mesohet se bukuroshja ishte aktiviste e njohur dhe ne mbrojtje te te drejtave të grave që kane te njejten histori si ajo.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje