Tag: fitore

‘Plas’ kryeson Këngën Magjike, ja kujt ia dedikon Flori Mumajesi këtë...

Nuk ishte totalisht e papritur fitorja e Flori Mumajesit në këtë edicion të Kënga Magjike. Mumajesi rrëmbeu çmimin e parë me më shumë se 1000...

Ka shpresë për Milanin, skuadra kap zonën Champions

Alessio Romagnoli fillimisht u dha mundësinë kundërshtarëve të bënin gol, por më pas i solli fitoren Milanit i cili në minutat e fundit shënoi...

VIDEO/Interi arrin fitoren e parë, shënon ai që prisnin të gjithë

Interi më në fund e ka gjetur rrugën e fitores, pasi e mposhti Bolognën bindshëm në Serie A të shtunën. Skuadra e Luciano Spallettit, që...

VIDEO+FOTO/Konkurrenti i parë transgjinor bën histori, rrëmben kurorën e bukurisë

Modeli transeksual bën historinë duke u bërë i pari që përfaqëson Spanjën në konkursin e Miss Universe. Angela Ponce, 26 vjeç, nga Sevilja fitoi garën...

VIDEO/ E ‘ndezën’ Moskën pas fitores me Gjermaninë, festa e çmendur...

Meksika e mundi dje Gjermaninë, kampionët e botës, në ndeshjen e tyre të parë të Kupës së Botës. Dhjetëra mijëra meksikanë kanë zbritur në Moskë...

SUKSES/Ekipi kombëtar i volejbollit për femra kualifikohet në gjysmëfinalet e Ligës...

Kombëtarja e femrave në volejboll fitoi sot pasdite 3-0 ndaj Gjeorgjisë në takimin e gjashtë dhe të fundit eliminator të fazës në grupe të...

VIDEO/ Kombëtarja e femrave merr fitoren e parë në grup

Përfaqësuesja shqiptare në futboll për femra ka marrë fitoren e parë në grupin e dytë eliminator, me kuqezijtë që mposhtën 1-0 Bjellorusinë. Një fitore morali...

Viktor Orban poker fitoresh, këtë herë me 2/3 për të qeverisur...

Fitorja e Viktor Orban dhe partisë së tij Fidesz pritej. Sipas llogaritjeve aktuale, partia e tij fitoi 48,5% të votave. BE duhet të përgatitet...