Tag: fitore

Eurodeputetja e parë shqiptare, Basha: Pse ka rëndësi fitorja e Arba...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me fitoren e së parës eurodeputete shqiptare, Arba Kokalarit në Suedi. Kreu i PD,...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

FOTO/Fitoi çmim në “Billboard Music Awards”, Bebe Rexha jep një tjetër...

Në “Billboard Music Awards” këtë vit fitoi edhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha, kënga e së cilës u nderua me çmimin “Top kënga më e...

Messi shënon golin e 600-të me Barcelonën, dhuron spektakël në ndeshjen...

Lionel Messi arriti një pikë të rëndësishme të mërkurën kundër Liverpulit në Ligën e Kampionëve të UEFA-s dhe e bëri këtë në mënyrë mahnitëse. Në...

VIDEO/Përfundon “The Voice Kids”, ja kush u shpall fëmija me zërin...

Spektaklit shumë të dashur për fëmijë i erdhi fundi, ndërsa u shpall dhe zeri më i mirë i fëmijve në Shqipëri. Fituese e edicionit të...

Tërhiqen përmbaruesit dhe policia, banorët tek Petro Nini: Nuk dorëzohemi

Prej më shumë se 7 orë rezistencë, banorët tek Petro Nini Luarasi  kanë fituar betejën teksa janë përplasur me Përmbaruesit dhe me Policinë. Kanë qenë...

Fitorja e shqiptarëve në Tuz, Berisha: Historike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar përmes një statusi në rrjetet sociale Nik Gjeloshajn për fitoren Tuz në Malin e ZI. Berisha e ka konsideruar historike...

Zgjedhjet lokale, shqiptarët fitojnë në Tuz

Eshtë mbyllur numërimi për komunën e Tuzit, nga ku partitë shqiptare marrin 16 mandate nga 32 që ka komuna e Tuzit. Partitë shqiptare kanë marrë...

VIDEO/Dua rrëmben një tjetër çmim të madh, emocionon fansat me veshjen...

Nuk kaloi as një javë nga Grammy Awards, dhe Dua sërish rrëmbeu çmimin tjetër prestigjioz. Së bashku me Dj Calvin Harris, Dua fitoi çmimin për...

FOTO/Dua Lipa rrëmben dy çmime të rëndësishme në GRAMMY, ja cilat

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime GRAMMY, duke e bërë emrin e saj të sigurtë në tregun ndërkombëtar. Lipa kështu bëhet...