VIDEO/Chelsea kampion, rezultati i thellë i siguron fitoren e kampionatit

Ndaje

Çelsi ka fituar Ligën e Europës për herë të dytë në histori duke mundur në finale Arsenalin. Skuadra e Mauricio Sarrit ka fituar 4-1 falë një pjese të dytë mbresëlënëse ku tregoi dominimin e saj në 25 minuta të pjesës së dytë.

Arsenali luajti më mirë në pjesën e parë, por nuk ishte konkret para porte pavarësisht shpejtësisë së Lakazet dhe Aubamejang që vunë shpesh në vështirësi prapavijën e bluve.

Zhiru gjeti avantazhin pak minuta pas fillimit të kësaj pjese dhe më pas ishte Pedro që dyfishoi shifrat. Sulmuesi francez fitoi penalltinë e realizuar nga Hazard që çoi shifrat në 3-0 ndërsa Arsenali u ringjall falë golit të Iuobi.Zhiru-Hazard solli edhe golin e rezultatit 4-1 që vulosi fatin e duelit.

Çelsi-Arsenal 4-1
49′ Zhiru, 60′ Pedro, 65′ (p), 72′ Hazard / 69′ Iuobi

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje