Tag: finalja

Zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë, FSHF kërkon të ndiqet shembulli...

Ditën e dielë pritet të luhet finalja e Kupës së Shqipërisë mes Teutës dhe Tiranës. Ndeshja do të luhet në kullën me stadium ‘Air...

VIDEO/Chelsea kampion, rezultati i thellë i siguron fitoren e kampionatit

Çelsi ka fituar Ligën e Europës për herë të dytë në histori duke mundur në finale Arsenalin. Skuadra e Mauricio Sarrit ka fituar 4-1...

Finalja e Champions League mund t’i shkatërrojë dasmën çiftit

Një çift është në telashe, kjo pasi dasma e tyre korrespondon me datën e ndeshjes së madhe. Dasma është planifikuar në të njëjtën ditë me...

Zyrtare/ Nuk gjendet zgjidhje, shtyhet sërish finalja River Plate – Boca...

Finalja e Kupës Libertadore, River Plate-Boca Juniors nuk do të luhet ditën e sotme. Vendimi është marrë nga vetë presidenti i Conmebol, Alejandro Dominguez...

Dua Lipa ndez atmosferen ne finalen e Champions Ligë

Real Madrid-Liverpool është një finale speciale edhe për Shqipërinë. Për herë të parë një këngëtare me origjinë shqiptare interpretoi në ceremoninë e kësaj finaleje. Dua...

Sulmi i fortë i Liverpul kundrejt mesfusheës kreative të Real Madridit

Real Madrid dhe Liverpool do të takohen sot në Kiev të Ukrainës në finalen e Ligës së kampionëve Spanjollët janë duke e kërkuar për herë...

FOTO GALERI/ E rrallë dhe e papërsëritshme, Fieri me dy finalistë...

Sonte ulet sipari i garës së madhe të Eurovisionit në Lisbonë. Shfaqja do të fillojë nga ora 20.00 me orën e Portugalisë, dhe ora ...