Tag: Ekstradim

FOTO & EMRI/ Ekstradohet drejt Italisë financieri i Habilajve

Gjykata ka vendosur ekstradimin në Itali të Nezar Seitit, ia arrestuar pak kohë më parë në Vlorë për llogari të autoriteteve italiane, pasi dyshohet...

VIDEO & EMRAT/ Elbasan, prangoset personi me tre identitete, i dënuar...

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan kanë ndaluar një person të shpallur në...

EMRI & FOTO GALERI/ Policia britanike “poston” drejt Shqipërisë vrasësin e...

Autoritetet shqiptare kanë ekstraduar mbrëmjen e djeshme nga Anglia, shtetasin shqiptar Martin Kaza. Ky i fundit është dënuar nga Gjykata e Kurbinit me 20...

EMRI/ Morinë, arrestohet i kërkuari në Gjermani, rrezikon burgim të përjetshëm...

Policia kufitare në Morinë arreston një shtetas kosovar, të shpallur në kërkim ndërkombëtar, për “vrasje”. Arrestimi me qëllim ekstradimin e tij në shtetin Gjerman. Burimet...

VIDEO/ Policia e Tiranës arreston dy të shumëkërkuar të drejtësië italiane,...

Policia e shteti ka vijuar punën për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar, duke bërë të mundur arrestimin e dy personave me...

Prokuroria përgatit dosjen e ekstradimit të biznesmenit Adrian Xhillari

Autoritetet shqiptare pritet të nisin procedurat për ekstradimin e biznesmenit Ardian Xhillari, ish-administrator i TEA Oil, i arrestuar pak ditë më parë në Zvicër. Lajmi...

DOSJA HABILAJ/ Financieri i klanit të drogës kërkon ekstradimin në Itali

Nezar Seiti, i njohur si financieri i klanit të drogës së Habiljave ka kërkuar sot përmes avokatit të tij të ekstradohet drejt Italisë dhe...

EMRI/ Tiranë, prangoset i kërkuari për shfrytëzim prostitucioni në Itali

Specialistët për hetimin e trafikut të paligjshëm pranë D. V. P. Tiranë, arrestuan dje përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë, Ilir Balla, 47 vjeç,...

EMRI/ U dënua me 17 vjet burg për vrasje, ekstradohet Picari...

Një 47 vjeçar eshte ekstraduar nga Edinburgh/Skoci me ndihmën e Interpol Tirana. Astrit Picari 47 vjec banues ne Vore është dënuar me 17 vite...

EMRAT/ Ekstradohen nga Anglia tre shqiptarë, të dënuar për vrasje, drogë...

Tre shqiptarë të dënuar për vrasje, trafik droge dhe përdhunime janë ekstraduar nga Anglia. Në Shqipëri ku do të vuajnë pjesën e mbetur të...