Tag: Ekstradim

EMRI & FOTO/ “Zoti i drogës” drejt lirimit, gjykata merr vendimin:...

Alket Hatiaj, njeriu që nga mediat italiane ka marrë epitetin si “Zot i drogës” pritet të lirohohet së shpejti pasi Gjykata e Durrësit vendosi...

EMRI/ Tiranë, arrestohet trafikanti shqiptar i drogës, rrezikon 20 vjet burg...

Shërbimet e Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të punës për kapjen e shtetasve...

EMRI/ Tiranë, prangoset kodoshi prostitucionit, gati ekstradimi i tij drejt Italisë

Shërbimet e Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të punës për kapjen e shtetasve...

DOSJA & FOTO/ Kanosi prokuroren dhe gjyqtaren, ekstradohet nga Britania 36-vjeçari

Ekstradohet në Rinas nga Londra 36-vjeçari Alban Beshiri. Ai ishte shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare për kanosje të një prokuroreje dhe gjyqtareje pasi...

EMRI & FOTO/ “Arrest me burg” hackerit fierak, gati ekstradimi i...

Aldo Ymeraj, 25-vjeçari i ndaluar pak ditë më parë në Tiranë i akuzuar për krime kibernetike nga Shtetet e Bashkuara, doli sot përpara togave...

KLD hetim ndaj gjyqtarit që firmosi ekstradimin e Nezar Seitajt

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, njofton se ka nisur hetimin disiplinor ndaj gjyqtarit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, K. G., për veprimtarinë gjyqësore...

Ministrja e Drejtësisë mbrohet nga akuzat: Pse më kërkoni mua llogari,...

Ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka marrë fjalën pas kërkesës së interpelancës nga Spaho dhe Vasili duke tentuar ti përgjigjej akuzave për ekstradimin drejt...

FOTO LAJM/ Studentët e Juridikut protestojnë para Ministrisë së Drejtësisë, protestë...

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë protestojnë para Ministrisë së Drejtësisë. Nën parullat “ministria e krimit”, ata kundërshtojnë ekstradimin e Nezar Seitajt drejt Italisë. Protesta e të...

EMRAT/ Lejuan ekstradimin e Nezar Seitajt, kush janë prokurorët që po...

Lejuan ekstradimin e Nezar Seitit (financierit të grupit “Habilaj”), nis hetimi për prokurorët që tashmë janë vënë në ndjekje disiplinore. Prokuroria e Durrësit ka...

SKANDAL/ Arta Marku e zgjedhur në shkelje të Kushtetutës, e shkeli...

Dje, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme (PPP) Arta Marku, ka pranuar se ekstradimi në Itali i Nazer Seitit, financierit të bandës së Habiljave, është...