Tag: Ekstradim

Pjesë e grupit kriminal në Itali, arrestohet fieraku i shumëkërkuar me...

Policia e Fierit ka arrestuar një 44-vjeçar, me qëllim ekstradimi,  i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Sipas policisë, 44 vjeçari i cili mban katër identitete...

Koka e Ndrangheta-s në Ballkan, Italia kërkon ekstradimin e “Xhaxhait”

Italia ka kërkuar ekstradimin e Bujar Sejdinaj, i njohur ndryshe si "Xhaxhai’’ pasi  u arrestua për 20 kg kokainë në Spanjë. Sejdinaj njihet si anëtar...

EMRAT/Të dënuar për vepra të rënda, ekstradohen nga Belgjika dhe Italia...

Dy persona janë ekstraduar ng Belgjika dhe një tjetër nga Italia. Mësohet se nga Tirana me Interpol Belgjikën u krye ekstradimi nga Belgjika drejt...

Akuza të rënda dhe i kërkuar në Itali, arrestohet 29-vjeçari nga...

Arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 29-vjeçari i kërkuar për veprat penale “Pjesëmarrja në organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndeve narkotike”. "Strukturat e Drejtorisë Vendore...

EMRI/Kapet 37-vjeçari në Vlorë, i dënuar për disa vepra të rënda...

Një 37-vjeçar, i dënuar për disa vepra penale në Itali ka rëne në pranga. Në bashkëpunim me Interpol Tirana, policia e Vlorës ka arrestuar...

“Erdhi me vizë tek halla e tij në Tiranë”, Gjykata jep...

Gjykata ka dhënë masën “burg pa afat” për 24 vjeçarin nga Taxhikistani i identifikuar si Komron Zukhurov. 24 vjecari u arrestua në Tiranë i...

I dorëzoi trafikantit italian një sasi të madhe droge, shqiptari i...

Eshte arrestuar ne Tirane, 38-vjeçari i kërkuar nga drejtësia italiane për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve në sasi të mëdha, kryer në bashkëpunim”. Mbi bazën...

Krimi në vendin e punës, ekstradohet shqiptari i parë drejt Britanisë

Një 24-vjeçar shqiptar i dënuar për vrasjen e pronarit të tij britanik është arrestuar në Shqipëri dhe më pas është ekstraduar drejt Britanisë. Në pranga...

Çifti francez fshihej në Shqipëri, policia jep detajet e arrestimit, pse...

Dy francezë janë vënë në prangat e policisë shqiptare mëngjesin e sotëm. Sipas forcave blu ata janë ndaluar me qëllim ekstradimin drejt Francës. Operacioni “Start”...

FOTO/Policia jep detaje të operacionit në Shijak, kush janë të arrestuarit

Policia ka dhene detajet zyrtare te operacionit që raportuam pak me heret ndaj kapjes se 3 personave ne Shijak të kerkuar per trafik droge. Sipas...