Tag: Ekstradim

EMRI/Vrau biznesmenin në Vlorë, ekstradohet nga Italia 32-vjeçari

Ekstradohet nga Italia, Ergest Avdiu, i akuzuar për vrasjen e biznesmenit Vasil Dervishaj në qershor të vitit të kaluar në Vlorë. Nga Z.Q.K Interpol Tirana...

“Ia futi duart të dashurës”/Ekstradohet nga Italia i riu shqiptar që...

Policia ka vënë në pranga 28-vjeçarin Etian Çani i cili ishte shpallur në kërkim pas denimit për vrasje. "Kapet në Itali dhe ekstradohet drejt Shqipërisë...

DETAJE/Ekstradohet në Greqi vrasësi ukrainas i kapur nga policia shqiptare, vrasja...

Interpol Tirana ka ekstraduar për në Greqi, një 28-vjeçar ukrainas, i cili është i  akuzuar për vrasje. Policia e Shtetit njoftoi se M.Y. ishte shpallur...

EMRI/Vrau çiftin pasi iu grabiti banesën, arrestohet në Austri 43-vjeçari nga...

Njëzet vjet pas vrasjes së çiftit të bashkëshortëve, Interpol Tirana ka ekstraduar nga Austria 43 vjeçarin Viktor Pelivani. Policia sqaron se si rezultat i bashkëpunimit...

Ekstradohet drejt SHBA-ve shqiptari, mik i politikanit të lartë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka njoftuar se sot është ekstraduar një person të arratisur nga Kosova për gjykim në SHBA. Kosnett përmes Twitterit...

Ekstradimi i Arbër Çekajt nga Gjermania, trafikoi 613 kg kokainë

Afro një vit e gjysmë pas arrestimit, drejtësia gjermane ndez dritën jeshile për ekstradimin e Arbër Cekajt në drejtim të Shqipërisë. Burime të besuara...

Përfundojnë në pranga dy të shumëkërkuar nga Zvicra, akuzat

Policia Kufitare në Morinë ka ndaluar dy persona, njëri shqiptar dhe tjetri i lindur në Zvicër që akuzohen për trafik droge dhe dhjetëra vjedhje....

Ekstradohet nga Gjermania 56-vjeçari shqiptar i dënuar me 25 vite...

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Gjermania një 56-vjeçar shqiptar të dënuar me 25 vite burg për një vrasje në vitin 1998. Si rezultat i bashkëpunimit...

Gjermani/ Ekstradohet terroristi i dyshuar boshnjak në Belgjikë

Gjermania ekstradoi të hënën në Belgjikë një boshnjak të kërkuar për lidhje të dyshuara me sulmet terroriste në Paris, më 2015. Zëdhënësi i prokurorisë...

DETAJE/Ekzekutoi dy persona me automatik, kapet nga policia pas 21 vitesh

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 50-vjeçar i kërkuar nga drejtësia italiane për vrasjen e dy personave në Itali. Në pranga ra...